אסתטיקה וגינאלית

נשים רבות חשות אי שביעות רצון ממראה האיברים האינטימיים שלהן בין אם בעקבות מבנה מולד, שינויים (קרעים, צלקות) המתרחשים במהלך לידות ולאחריהן, או שינויים הנובעים מהתבלות הרקמות כתלות בגיל. תופעות ותסמינים כגון: הגדלת שפתי הפות, התרחבות פתח הנרתיק, צלקות ועיוותים באזור הפרינאום (האזור שבין פתח הנרתיק לפי הטבעת), ריפיון דפנות הנרתיק ועוד, פוגעים באיכות חייהן של נשים כמו גם בדימוי הגוף שלהן, בביטחון העצמי, במערכות יחסים עם בני/בנות זוג ובתפקוד המיני.

על אף המבוכה שמונעת מנשים להתלונן על בעיות הקשורות באבריהן האינטימיים וגורמת לחלקן להשלים עם מצבים מתסכלים המסבים להן מורת רוח, הציפייה לאיכות חיים משופרת והפתיחות שהפכה מנת חלקה של החברה בעת הנוכחית מביאות מספר הולך וגדל של נשים לבקש עזרה רפואית ולחפש פתרונות לשיפור/תיקון הליקויים.

פיתוח טכנולוגיות מתקדמות בעולם הרפואה האסתטית בשנים האחרונות ושכלול מיומנויות כירורגיות ואחרות הביאו לכך שניתן כיום להציע לנשים פתרונות מתקדמים לבעיותיהן בתחום זה, חלקם אינם מצריכים התערבות כירורגית וחלקם האחר ניתוחיים, ובכך לשפר במידה ניכרת את איכות חייהן ושביעות רצונן.

התקשרי עכשיו למידע נוסף או לקביעת תור: 072-3728084


אסתטיקה וגינאלית ב'נגה מדיקל'

מבוצעת ע"י שני מומחים מובילים בתחום-  דר' בני פיינר, מומחה באורוגינקולוגיה וכירורגיה משקמת לרצפת האגן ודר' אבי אברג'ל מומחה ברפואת נשים ואסתטיקה בעל ניסיון נרחב בטיפולים ופתרונות לא ניתוחיים לחיזוק ושיקום רצפת האגן. שני המומחים חוברים יחד על מנת לתת לך המטופלת את הטיפול המיטבי תוך שילוב ידע ומיומנות.
 

פתרונות לא ניתוחיים-

טיפול בלייזר/גלי רדיו (RF) –
טיפול זה מבוצע במרפאה ואינו מצריך הרדמה או אלחוש. באמצעות גלי לייזר, או גלי רדיו (RF) מבוצעת בנייה מחודשת (remodeling) של הרקמה התת-עורית בנרתיק ובפות וכן של הרקמה התומכת מתחת לצינורית השתן. שיטה זו נועדה לטפל במצבים כגון רפיון דפנות הנרתיק (ועקב כך הפחתה בתחושה בעת קיום יחסי מין), רפיון העור והרקמה התת-עורית בפות (אזור השפתיים החיצוניות והפנימיות) וכן הגדלת פתח הנרתיק.
בנוסף לכך הודגמה יעילות במצבים נוספים לרבות:
• דליפת שתן במאמץ בדרגה קלה
• יובש בנרתיק וכאב בקיום יחסי מין (לאחר הפסקת המחזור עקב גיל המעבר וגם בעקבות טיפול בקרינה במחלות ממאירות של אברי הרבייה)
• גרד וצריבה בנרתיק על רקע שינויים עוריים כדוגמת Lichen sclerosus
חשוב לציין כי המידע הקיים בנוגע ליעילות הטיפול הנ"ל אינו מבוסס על עבודות מחקר מבוקרות גדולות בכתבי עת מדעיים, אלא על סדרות מקרים קטנות ומידע מתוך ניסיונם של רופאים מומחים בתחום.

פתרונות ניתוחיים-

הקטנת שפתי הפות –
הניתוח נועד לנשים הסובלות משפתיים גדולות אשר גורמות להן חוסר שביעות רצון בהיבט האסתטי, אי נוחות בחיי היומיום עקב שפשוף השפתיים בבגדים התחתונים, או בעת פעילות ספורטיבית כגון ריצה.
הניתוח מבוצע בהרדמה ובמהלכו נכרת אזור (גזרה) מכל אחת מהשפתיים ושולי החתך נתפרים זה לזה באופן שתישמר המשכיות של צורה וגוון בין החלקים שחוברו.
הצרת הנרתיק –
הניתוח נועד לנשים החשות כי פתח הנרתיק שלהן רחב מכפי שהיה בעבר (בד"כ לאחר לידה או לידות) דבר העלול להתבטא בפגם אסתטי במראה איבר המין כמו גם בתחושת אי נוחות מעצם השינוי, או מהיבטים פרקטיים (חלק מהנשים מתלוננות לדוגמא על כך שאינן יכולות להשתמש יותר בטמפון). בנוסף,  חלקן מתלוננות על הפחתה בתחושה בעת קיום יחסי מין (אם כי חשוב לציין שלא הוכח קשר בין ממדי הנרתיק לבין איכות יחסי המין בעבודות מחקר שבדקו את הנושא).
הניתוח מבוצע בהרדמה ובמהלכו מבוצע חתך (פנימי) לאורך דופן הנרתיק. לאחר הפרדה של רירית הנרתיק (עור) מהרקמות שמתחתיה מבוצע חיזוק של רקמת החיבור והידוקה ע"י תפרים מסיסים באיטיות שתפקידם לאפשר בנייה מחדש של רקמת חיבור יציבה. לעיתים מבוצעת הסרה של רקמת נרתיק עודפת ולבסוף תפירה מחדש של שולי רירית הנרתיק.
שיקום הפרינאום –
הניתוח נועד לנשים הסובלות משחיקה והתקצרות של הגופיף הפרינאלי (האזור שבין פתח הנרתיק לפי הטבעת) על פי רוב בעקבות לידה, או לידות וכן עיוותים במבנה אזור אנטומי זה בעקבות קרעים מילדותיים והצטלקות לא תקינה של הרקמה המתבטאים בליקוי אסתטי ו/או בכאב ורגישות ככלל או ספיציפית בעת קיום יחסי מין.
הניתוח מבוצע בהרדמה ובמהלכו מבוצע תיקון של אזור הפרינאום וקרוב מחדש של השרירים הבונים את הגופיף הפרינאלי. בהתאם לצורך מבוצעת הסרה של רקמת צלקת ותפירה מחדש של שולי החתך באופן שיאפשר איחוי תקין של הרקמות ותוצאה משופרת הן בהיבט האתסטי והן בהיבט התפקודי (הסרת אזורי מתח הגורמים לכאב במגע מיני).

מומחי התחום בנגה מדיקל-

דר' בני פיינר-

מומחה ברפואת נשים, אורוגניקולוגיה וכירורגיה משקמת לרצפת האגן.

מנהל היחידה לאורוגניקולוגיה במרכז הרפואי הלל יפה.
מנתח בכיר בבתי החולים אסותא והרצליה מדיקל סנטר.

 
וד"ר אבי אברג'ל-

מומחה ברפואת נשים ואסתטיקה. בעל ניסיון נרחב בטיפולים ופתרונות לא ניתוחיים לחיזוק ושיקום רצפת האגן.

 

phone-header-iconליצירת קשר התקשרי עכשיו: 072-3728084

 

את לא לבד
לרשות מטופלותינו עומד צוות האמון על סיוע וליווי במערך ההחזרים והביטוחים ומימון הניתוח
התקשרי עכשיו בכל שאלה 072-3728084