בעיות פוריות – בירור וטיפול

נשים וגברים רבים מתמודדים עם הכמיהה לילד. הם מנסים זמן רב להרות ואינם מצליחים להשיג את ההיריון המיוחל. בקרב זוגות אלו עולה לא פעם השאלה, מתי יש לפנות אל יועץ פריון, וכמה זמן דרוש להם להמתין עד שיגיע הרגע המתאים לפנות לייעוץ?

בעיית אי פוריות מוגדרת כאשר הזוג אינו מצליח להיכנס להריון לאחר שנה של ניסיונות טבעיים וכאשר מתקיימים שני תנאים בסיסיים: לא קיימת בעיה בריאותית אצל אף אחד מבני הזוג שעלולה להפריע לתהליך ו- אף אחד מבני הזוג אינו משתמש באמצעי מניעה.
במידה ואתם מתמודדים עם בעיית פוריות אתם מוזמנים לפנות ל"נגה מדיקל" ולהיעזר בצוות המומחים שלנו לבירור וטיפול.

הצוות המקצועי בנגה מדיקל עומד לרשותך למידע נוסף, חשיבה והתייעצות, בכל עניין ובכל שלב של הטיפול בבעיה הגניקולוגית, עד להחלמה. גישתנו ערכית, ייחודית ובלתי מתפשרת. אנו רואים רפואה נכונה ומקצועית בתפיסה הוליסטית המשלבת ראייה כוללת של המטופלת וצרכיה, לצד המטפל הנכון שיעמוד לצידה לאורך המסע הטיפולי .

אנחנו כאן גם בשבילך.

התקשרי עכשיו למידע נוסף או לקביעת תור: 072-3728083 


 

בירור בעיות פוריותTASMINIM

אחרי ששוללים בעיה הורמונאלית אצל האישה ובעיה באיכות הזרע אצל הגבר יש להמשיך ולברר סיבות חשובות נוספות לאי-פוריות – אנדומטריוזיס, הפרעה מכאנית אגנית והפרעה תוך רחמית. אנדומטריוזיס יכול לפגוע בפוריות במספר מנגנונים – פגיעה באיכות הביציות, הפרעה בביוץ, חסימה של החצוצרה עקב הדבקויות, הפרעה בתפקוד החצוצרות, הפרעה בהפריית הזרע את הביצית ולבסוף הפרעה בהשרשה של העובר בדופן הרחם. הפרעה מכאנית אגנית כוללת כל מכשול שמונע מהזרע להפרות את הביצית ולגרום להתפתחות עובר שיתמקם לאחר מכן ברחם. ההפרעה יכולה לנבוע מהhדבקויות שנובעות מסיבות שונות כולל זיהום אגני, ניתוחים קודמים, הפרעות מולדות ואנדומטריוזיס.

ניתן לנסות לפתור בעיה מכאנית ולטפל באנדוטריוזיס בשיטת הלפרוסקופיה – בדיקה של אברי האגן באמצעות החדרת סקופ עם מצלמה לחלל הבטן לצורך אבחון וטיפול. מדובר בפעולה כירורגית המתבצעת תחת הרדמה כללית ודרך חתך באזור הטבור וחתכים נוספים של 5-10 מ"מ בבטן תחתונה לצורך ביצוע הניתוח. במהלך הניתוח אפשר לזהות הידבקויות תוך בטניות על רקע זיהום, ניתוח קודם או אנדומטריוזיס ולהפרידן; על ידי הזרקת חומר צבע דרך צוואר הרחם רואים אם החצוצרות חסומות ובמידת הצורך משחררים אותן.

לנשים הסובלות מהפרעות בביוץ על רקע שחלות פוליציסטיות אפשר לנקב את השחלות (ovarian drilling) כדי לשפר את יכולת הביוץ.fotolia_11962970_xs-386x258

היסטרוסקופיה לבירור אי פוריות

כדי לשלול בעיה תוך רחמית ניתן לבצע היסטרוסקופיה – כניסה לחלל הרחם דרך צוואר הרחם עם מצלמה. במהלך הפעולה ניתן ראשית, לאשר כי מבנה הרחם תקין, רירית הרחם סדירה ונצפים פתחי החצוצרה מדופן הרחם. במידת הצורך ניתן לבצע הפרדה הדבקויות, כריתת מחיצה תוך רחמית או לתקן פגמים נרכשים ברחם במהלך ההיסטרוסקופיה. כמו כן, בהיסטרוסקופיה אבחנתית שמבוצעת כחלק מטיפולי פוריות ניתן לבצע בדיקת פיפל. מחקרים עדכניים מראים כי הפעולה שבמהלכה יוצרים חריץ בשכבה העליונה של רירית הרחם כנראה גורמת, כחלק מתהליך הריפוי, ליצירת איזור דביק שמאפשר התחברות של העובר והשרשה באחוזים גבוהים מהרגיל.

בנגה מדיקל מומחים מובילים המבצעים בירור לבעיות פוריות באופן תדיר.

פרופ' מוטי פנסקי , דר' יובל קאופמן ודר' אושרי בראל, מבכירי הרופאים ב"נגה מדיקל". מבצעים ניתוחים משולבים של לפרוסקופיה והיסטרוסקופיה, כחלק מהטיפול בבעיות פוריות ותוך שמירה מיטבית על איברי הרבייה. מדובר בניתוחים שברוב המקרים מצריכים אשפוז של מספר שעות או אשפוז לילה אחד בלבד. לאחר ביצוע הניתוח ניתן לקבל המלצות לגבי האפשרות לנסות להרות באופן טבעי או באם יש צורך בטיפולי פוריות תרופתיים.

מנתחים ומטפלים מובילים בנגה מדיקל:

נגה מדיקל, מרכז מצוינות בכירורגיה גינקולוגית המאגד לתוכו מומחים מובילים בקשת רחבה של תחומי טיפול מעולם רפואת הנשים. את המרכז בנינו, רופאים, מטפלים ומנהלים מעולם הרפואה והבריאות מתוך ניסיון אישי ומקצועי שלנו ושל המטופלות שלנו ולאור הצורך בבית אחד הנותן מענה כולל לנשים הסובלות מבעיות מורכבות בגינקולוגיה. חרתנו על דגלנו מתן מענה שלם, מקיף ומקצועי ביותר לנשים בשלל גילאים. צוות המומחים של נגה מדיקל מורכב מרופאים מובילים בתחומי רפואת נשים, כולם מנהלי מחלקות ויחידות בבתי חולים מובילים בישראל המביאים עמם ידע וניסיון עשיר, ואת חזית קדמת הרפואה הגינקולוגית.

פרופ' מוטי פנסקי

פרופ' מוטי פנסקי


מקים ומנהל את היחידה לאנדוסקופיה גינקולוגית ומנהל חטיבת נשים ויולדות במרכז הרפואי "אסף הרופא" . מומחה בכירורגיה גינקולוגית וכירורגיה זעיר פולשנית (אנדוסקופיה) .
קרא עוד...

ד"ר בני פיינר

ד"ר בני פיינר


מומחה ברפואת נשים, אורוגינקולוגיה וכירורגיה משקמת לרצפת האגן. מנהל היחידה לאורוגינקולוגיה במרכז הרפואי הלל יפה.
קרא עוד...

ד"ר יובל קאופמן

ד"ר יובל קאופמן


מומחה ברפואת נשים וכירורגיה אנדוסקופית מתקדמת. אחראי היחידה לכירורגיה זער פולשנית ומנהל המרכז הרב-תחומי לטיפול באנדומטריוזיס במרכז רפואי כרמל.
קרא עוד...

ד"ר יובל קאופמן

ד"ר רם קיילוס


כירורג פלסטי מומחה , העוסק בתחום משנת 1990.התמחה בכירורגיה כללית, בכירורגיה פלסטית ומיקרו- כירורגיה וגם בכירורגיה פלסטית לילדים.
קרא עוד...

ד"ר יובל קאופמן

ד"ר אושרי בראל


מנהל היחידה הגינקולוגית בחטיבת הנשים והמיילדות בבית החולים הציבורי אסותא אשדוד, התמחה ברפואת נשים, מיילדות ופריון ב"אסף הרופא" והמשיך להתמחות-על בכירורגיה גינקולוגית זעיר פולשנית מורכבת באוסטרליה.
קרא עוד...

ד"ר יובל קאופמן

פרופ' עוזי בלר


גינקו-אונקולוג, לשעבר מנהל אגף נשים ויולדות במרכז הרפואי שערי צדק ומנהל המרכז לבריאות האישה של שירותי בריאות כללית בירושלים.
קרא עוד...

ד"ר בני פיינר

ד"ר עדה רוזן


כירורגית מומחית , מתמחה בגידולי שד, פרוקטולוגיה ורצפת האגן
קרא עוד...

ד"ר בני פיינר

ד"ר אביעד הופמן


כירורג בכיר במחלקה לכירורגיה כללית במרכז הרפואי רמב"ם, אחראי על תחום ממאירויות חלל הצפק ומנהל מכון השד.
קרא עוד...

ד"ר בני פיינר

אבי קליין


מטפל בכיר ברפואה סינית בדגש על גינקולוגיה-סינית ופריון האישה והגבר (דיקור, צמחי מרפא ותזונה).
קרא עוד...

ד"ר בני פיינר

יפעת קמר


פיזיותרפיסטית מומחית לשיקום אורוגינקולוגי , שיקום רצפת האגן לנשים וילדים. מתמחה בטיפול לכאבי עריה בטכניקות מתקדמות.
קרא עוד...

ד"ר בני פיינר

רותם סול


רותם סול היא פזיוטרפיסטית מוסמכת , מתמחה בתחום שיקום רצפת האגן מדריכת פילאטיס וכושר גופני ומדריכת הכנה ללידה.
קרא עוד...


ד"ר בני פיינר

גילי פז


דיאטנית קלינית, מטפלת באנדומטריוזיס, התנהגויות אכילה ואכילה קשובה בגישת שפת האכילה.
קרא עוד...