דימום נרתיקי חריג / ארוך

נשים רבות סובלות מדימומים חריגים ולא תמיד יודעות את מקור הבעיה וכן מתי חשוב לגשת להבדק. מאמר זה נועד לסייע לך במידה וגם את סובלת מתופעת דימום מהנרתיק באופן חריג או ארוך.

 

ריכזנו עבורך סידרה של שאלות ותשובות נפוצות של מטופלותינו:

מהו דימום נרתיקי חריג? מתי הוא נחשב לכזה שיש לגשת לטיפול בגינו? מהן הסיבות לדימום חריג ומה עלייך לעשות במידה ואת סובלת מהתופעה? כיצד ניתן לטפל בכך?  ומידע על רופאים מובילים ומטפלים שיכולים לסייע לך

 

הצוות המקצועי בנגה מדיקל עומד לרשותך למידע נוסף, חשיבה והתייעצות, בכל עניין ובכל שלב של הטיפול בבעיה הגניקולוגית, עד להחלמה. גישתנו ערכית, ייחודית ובלתי מתפשרת. אנו רואים רפואה נכונה ומקצועית בתפיסה הוליסטית המשלבת ראייה כוללת של המטופלת וצרכיה, לצד המטפל הנכון שיעמוד לצידה לאורך המסע הטיפולי .

אנחנו כאן גם בשבילך.

 

התקשרי עכשיו למידע נוסף או לקביעת תור: 072-3728083  


 

מתי דימום מהנרתיק נחשב לחריג?

נשים רבות סובלות מדימומים נרתיקיים ומדובר בתופעה נפוצה המוכרת לנשים רבות. ישנם מקרים בהם הדימום הינו דימום חריג ומוגבר ואז המצב דורש בירור רפואי וטיפול מתאים.

ישנם חמישה מצבים עיקריים בהם דימום מהנרתיק נחשב לחריג:

1. כאשר הדימום מופיע בין מחזורים

2. כאשר הדימום מופיע לאחר יחסי מין

3. הפרשות חומות המופיעות בין מחזורים

4. כאשר הדימום המחזורי הוא ממושך או מוגבר מהרגיל (נקרא גם מנורגיה)

5. דימום המופיע בגיל המעבר (נקרא גם דימום מנופאוזלי), לאחר הפסקת המחזור החודשי.fotolia_77250048_subscription_monthly_m

מה עלי לעשות אם יש לי דימום נרתיקי חריג?

במידה והופיע אצלך דימום מהנרתיק באופן ארוך או חריג, עליך לגשת לברור אצל רופא גינקולוג מומחה. הבירור הראשוני כולל אנמנזה מקיפה ויעשה בדרך כלל במרפאה, הברור יכלול תשאול על אופי המחזורים, שימוש בתרופות, אמצעי מניעה ועוד, בדיקה גופנית וגינקולוגית ומשטח מצוואר הרחם (PAP). להשלמת הבירור ידרשו לעיתים בדיקות דם, אולטראסאונד גינקולוגי, ביופסיות מצוואר הרחם או מרירית הרחם.

מה יכולות להיות הסיבות לדימום חריג מהנרתיק?

שינוי הורמונלי יכול להוות סיבה שכיחה לדימום. השינוי ההורמונלי יכול לנבוע מאירועים חריגים באותו חודש, כגון; שימוש בגלולות למניעת היריון או בתרופות אחרות, ציסטה שחלתית ועוד. סיבות נוספות אפשריות הן היריון לא תקין (בתוך הרחם או מחוצה לו), שרירנים ברחם, ממצאים חריגים בחלל הרחם כמו פוליפ או שארית הריונית, סרטן ברירית הרחם, בצוואר הרחם או בנרתיק, הפרעות קרישה, זיהום ועוד.
דימום לאחר קיום יחסי מין יכול להעיד על בעיה בצוואר הרחם. במצב זה, יש צורך בלקיחת משטח PAP עדכני ולעתים אף בבדיקה במרפאת צוואר הרחם.
דימום בגיל המעבר יכול להופיע על רקע חוסר שגשוג (אטרופיה) של רירית הרחם או של הנרתיק בשל חסר בהורמונים. במקרים אלה צריך לשלול ממאירות או מצב טרום ממאיר של רירית הרחם.fotolia_11962825_xs-386x258

כיצד ניתן לטפל בדימום נרתיקי חריג?

הטיפול בדימום נרתיקי חריג יותאם בהתאם לגורם המשוער. לעתים, טיפול הורמונלי או תרופתי אחר יספיק, אך לפעמים נדרשת התערבות ניתוחית.
על הניתוחים לטיפול בדימומים, כדוגמת היסטרוסקופיה, צריבה או כריתה של רירית הרחם וכריתת רחם, ראי פירוט בסוגי ניתוחים.

חשוב לשים לב: כל מקרה של דימום חריג מצריך פניה בהקדם אל הרופא המטפל לצורך בירור.

מנתחים ומטפלים מובילים בנגה מדיקל:

נגה מדיקל, מרכז מצוינות בכירורגיה גינקולוגית המאגד לתוכו מומחים מובילים בקשת רחבה של תחומי טיפול מעולם רפואת הנשים. את המרכז בנינו, רופאים, מטפלים ומנהלים מעולם הרפואה והבריאות מתוך ניסיון אישי ומקצועי שלנו ושל המטופלות שלנו ולאור הצורך בבית אחד הנותן מענה כולל לנשים הסובלות מבעיות מורכבות בגינקולוגיה. חרתנו על דגלנו מתן מענה שלם, מקיף ומקצועי ביותר לנשים בשלל גילאים. צוות המומחים של נגה מדיקל מורכב מרופאים מובילים בתחומי רפואת נשים, כולם מנהלי מחלקות ויחידות בבתי חולים מובילים בישראל המביאים עמם ידע וניסיון עשיר, ואת חזית קדמת הרפואה הגינקולוגית.

פרופ' מוטי פנסקי

פרופ' מוטי פנסקי


מקים ומנהל את היחידה לאנדוסקופיה גינקולוגית ומנהל חטיבת נשים ויולדות במרכז הרפואי "אסף הרופא" . מומחה בכירורגיה גינקולוגית וכירורגיה זעיר פולשנית (אנדוסקופיה) .
קרא עוד...

ד"ר בני פיינר

ד"ר בני פיינר


מומחה ברפואת נשים, אורוגינקולוגיה וכירורגיה משקמת לרצפת האגן. מנהל היחידה לאורוגינקולוגיה במרכז הרפואי הלל יפה.
קרא עוד...

ד"ר יובל קאופמן

ד"ר יובל קאופמן


מומחה ברפואת נשים וכירורגיה אנדוסקופית מתקדמת. אחראי היחידה לכירורגיה זער פולשנית ומנהל המרכז הרב-תחומי לטיפול באנדומטריוזיס במרכז רפואי כרמל.
קרא עוד...

ד"ר יובל קאופמן

ד"ר רם קיילוס


כירורג פלסטי מומחה , העוסק בתחום משנת 1990.התמחה בכירורגיה כללית, בכירורגיה פלסטית ומיקרו- כירורגיה וגם בכירורגיה פלסטית לילדים.
קרא עוד...

ד"ר יובל קאופמן

ד"ר אושרי בראל


מנהל היחידה הגינקולוגית בחטיבת הנשים והמיילדות בבית החולים הציבורי אסותא אשדוד, התמחה ברפואת נשים, מיילדות ופריון ב"אסף הרופא" והמשיך להתמחות-על בכירורגיה גינקולוגית זעיר פולשנית מורכבת באוסטרליה.
קרא עוד...

ד"ר יובל קאופמן

פרופ' עוזי בלר


גינקו-אונקולוג, לשעבר מנהל אגף נשים ויולדות במרכז הרפואי שערי צדק ומנהל המרכז לבריאות האישה של שירותי בריאות כללית בירושלים.
קרא עוד...

ד"ר בני פיינר

ד"ר עדה רוזן


כירורגית מומחית , מתמחה בגידולי שד, פרוקטולוגיה ורצפת האגן
קרא עוד...

ד"ר בני פיינר

ד"ר אביעד הופמן


כירורג בכיר במחלקה לכירורגיה כללית במרכז הרפואי רמב"ם, אחראי על תחום ממאירויות חלל הצפק ומנהל מכון השד.
קרא עוד...

ד"ר בני פיינר

אבי קליין


מטפל בכיר ברפואה סינית בדגש על גינקולוגיה-סינית ופריון האישה והגבר (דיקור, צמחי מרפא ותזונה).
קרא עוד...

ד"ר בני פיינר

יפעת קמר


פיזיותרפיסטית מומחית לשיקום אורוגינקולוגי , שיקום רצפת האגן לנשים וילדים. מתמחה בטיפול לכאבי עריה בטכניקות מתקדמות.
קרא עוד...

ד"ר בני פיינר

רותם סול


רותם סול היא פזיוטרפיסטית מוסמכת , מתמחה בתחום שיקום רצפת האגן מדריכת פילאטיס וכושר גופני ומדריכת הכנה ללידה.
קרא עוד...


ד"ר בני פיינר

גילי פז


דיאטנית קלינית, מטפלת באנדומטריוזיס, התנהגויות אכילה ואכילה קשובה בגישת שפת האכילה.
קרא עוד...