דר' בראל מתארח בתוכנית 'רופא פרטי' ברדיו צפון

דר' אושרי בראל מתארח בתוכניתו של פרופ' בורנשטיין ברדיו צפון בנושא מיקרוביום, חיידקים שנמצאים בגוף האדם והמחקר המשמש לכך שניתן להשפיע כיום על הרכב החיידקים שלנו למען בריאותינו. 

מיקרוביום ומחלות גינקולוגיות- מה קורה היום במחקר בתחום רפואת נשים?
דר' בראל סוקר את המחקר העדכני בנושא בהקשר של מחלות כמו אנדומטריוזיס, וגיניטיס של הנרתיק ותסמינים גינקולוגיים שונים.

בגוף האדם ישנם המון חיידקים. כיום, בעקבות התפתחות הטכנולוגיה והמחקר הרפואי ושיטות כמו ריצוף גנים וביולוגיה מולקולרית ניתן להבין מה הרכב החיידקים הייחודי אצל כל אחד מאיתנו. 

 

כיום, נהוג להתייחס אל החיידקים בגופנו כאל עוד איבר בגוף הנקרא מיקרוביום. חלק מהחיידקים יכולים לשמור אותנו בריאים , אחרים יכולים לגרום להתפשטות של מחלות. הרכב המיקרוביום אצל כל אדם יכול לחשוף את האדם למחלות שונות לאו דווקא זיהומיות -כמו סכרת , השמנת יתר, מחלות מעי דלקתיות או להיפך לשמור על בריאותו. 

כיצד ניתן להשפיע על הרכב המיקרוביום לטובת בריאות האדם?

מחקרים שונים בודקים היום את היכולת להשפיע על הרכב המיקרוביום בגופינו באמצעות מניפולציות שונות כמו- מתן אנטיביוטיקה או מתן חיידקים אחרים- פרוביוטיקה. כיום אין עדיין ממצאים חד משמעיים על יעילות הטיפולים הללו אך המחקר ממשיך להתפתח לכיוון הזה.   

דר אושרי בראל

דר' אושרי בראל-

מנהל היחידה הגינקולוגית בחטיבת הנשים והמיילדות בבית החולים הציבורי אסותא אשדוד.

בעל ניסיון רב בכירורגיה גינקולוגית, בניתוחים לפרוסקופים ובפעולות היסטרוסקופיות ועוסק במחקר בתחומי אנדומטריוזיס, כירורגיה לפרוסקופית וניתוחי חלל הרחם.

 

להאזנה לראיון המלא יש ללחוץ על התמונה (החל מדקה 9:20)