ציסטות שחלתיות

נשים רבות סובלות מציסטה בשחלה ולא תמיד יודעות את מקור הבעיה ומהי הדרך הנכונה לטפל. מאמר זה נועד לסייע לך במידה וגם את סובלת מהתופעה.

ריכזנו עבורך סידרה של שאלות ותשובות נפוצות של מטופלותינו: מהי ציסטה שחלתית ומהן הסוגים של ציסטות בשחלה שחשוב לדעת על קיומן? מתי ציסטה בשחלה דורשת התערבות טיפולית ו\או ניתוח? מה עלייך לעשות במידה ואת סובלת מהתופעה? ומיהם הרופאים המובילים בתחום שיכולים לסייע לך?

הצוות המקצועי בנגה מדיקל עומד לרשותך למידע נוסף, חשיבה והתייעצות, בכל עניין ובכל שלב של הטיפול בבעיה הגינקולוגית, עד להחלמה. גישתנו ערכית, ייחודית ובלתי מתפשרת. אנו רואים רפואה נכונה ומקצועית בתפיסה הוליסטית המשלבת ראייה כוללת של המטופלת וצרכיה, לצד המטפל הנכון שיעמוד לצידה לאורך המסע הטיפולי .

 

התקשרי עכשיו למידע נוסף או לקביעת תור: 072-3728084


מהי ציסטה בשחלה?

"ציסטה" הינה מעין שק עם נוזל או תוכן צמיגי שעלול להימצא באיברים שונים בגוף. ציסטה בשחלה מהווה סיבה שכיחה לפניה למיון או לייעוץ גינקולוגי מרפאתי. הופעתה של ציסטה בשחלה מושפעת מסיבות שונות כולל גיל, הורמונים, צורת המחזור, מחלות רקע ועוד.ציסטה בשחלה, כריתת ציסטות שחלתיות | נגה מדיקל - המרכז לכירורגיה גינקולוגית מתקדמת

סוגי ציסטות שחלתיות-

ציסטות שחלתיות מתחלקות לציסטות פיזיולוגיות וציסטות פתולוגיות :

ציסטות שחלתיות פיזיולוגיות או פונקציונאליות-

הן ציסטות שפירות שלעיתים קרובות חולפות באופן ספונטני כעבור מספר מחזורי וסת. ציסטות מסוג זה לרוב אינן דורשות התערבות ניתוחית אלא אם כן הן גורמות לסימפטומים משמעותיים בעקבות תסביב של השחלה, גדילה של הציסטה או פקיעה של הציסטה עם זליגת דם לחלל הבטן.

ציסטות שחלתיות פתולוגיות-
ציסטות מסוג זה מחייבות בד"כ התערבות ניתוחית. הניתוח יכול להתבצע באופן יזום או בעקבות הופעת סימפטומים. ציסטות אלה דורשות הוצאה ובדיקה היסטולוגית (בדיקת רקמות) ע"י פתולוג. חלק מהציסטות השחלתיות הפתולוגיות יתגלו כשפירות אך חלקן ממאירות ודורשות לעיתים ניתוח משלים הכולל את כריתת הרחם והטפולות (ישנן 2 טפולות, כל טפולה היא חצוצרה ושחלה בצד אחד של הרחם). במקרים בהם מדובר בציסטה שחלתית פתולוגית עם חשד נמוך לממאירות ניתן לכרות את הציסטה בניתוח לפרוסקופיה.

טיפול בציסטה שחלתית – מה חשוב שתדעי?

הטיפול בציסטה שחלתית תלוי בגיל האישה, במצבה הרפואי, בסימפטומים ובמאפייני הממצא. האפשרויות הן – מעקב בלבד, טיפול בגלולות או טיפול כירורגי. הטיפול הכירורגי להוצאת ציסטה שחלתית מבוצע במרבית המקרים בלפרוסקופיה, במהלכה ניתן לבצע כריתת הציסטה השחלתית (ציסטקטומי), או כריתת השחלה כולה, על פי גיל האישה והאבחנה.
בנגה מדיקל מבצעים כריתת ציסטות שחלתיות בלפרוסקופיה על ידי מיטב המומחים בכירורגיה גינקולוגית במסגרת המרפאה לכירורגיה גינקולוגית מתקדמת , תוך שמירה מיטבית על רקמת השחלה הבריאה והוצאת הציסטה השחלתית במלואה. מדובר בניתוח שבדרך כלל מבוצע במסגרת אשפוז יום עם אפשרות אשפוז של מספר שעות בלבד.  
 

מנתחים ומטפלים מובילים בנגה מדיקל-

נגה מדיקל, מרכז מצוינות בכירורגיה גינקולוגית המאגד לתוכו מומחים מובילים בקשת רחבה של תחומי טיפול מעולם רפואת הנשים. את המרכז בנינו, רופאים, מטפלים ומנהלים מעולם הרפואה והבריאות מתוך ניסיון אישי ומקצועי שלנו ושל המטופלות שלנו ולאור הצורך בבית אחד הנותן מענה כולל לנשים הסובלות מבעיות מורכבות בגינקולוגיה. חרתנו על דגלנו מתן מענה שלם, מקיף ומקצועי ביותר לנשים בשלל גילאים. צוות המומחים של נגה מדיקל מורכב מרופאים מובילים בתחומי רפואת נשים, כולם מנהלי מחלקות ויחידות בבתי חולים מובילים בישראל המביאים עמם ידע וניסיון עשיר, ואת חזית קדמת הרפואה הגינקולוגית.

רופאים מומחים בנגה מדיקל המבצעים ניתוחים לפרוסקופיים-

פרופ' מוטי פנסקי-

מומחה ברפואת נשים, כירורגיה גניקולוגית וכירורגיה זעיר פולשנית (לפרוסקופיה, היסטרוסקופיה ורובוטיקה) מנהל מחלקת נשים ויולדות בבית חולים אסותא אשדוד. מנתח בכיר בבתי החולים אסותא והרצליה מדיקל סנטר.

דר' יובל קאופמן-

מומחה בגינקולוגיה עם מומחיות על בכירורגיה לפרוסקופית מתקדמת והיסטרוסקופיות מנהל המרכז הרב תחומי לטיפול באנדומטריוזיס ואחראי על היחידה לכירורגיה זעיר פולשנית, מרכז רפואי כרמל.

דר' בני פיינר- מומחה ברפואת נשים, אורוגניקולוגיה וכירורגיה משקמת לרצפת האגן מנהל היחידה לאורוגניקולוגיה במרכז הרפואי הלל יפה. מנתח בכיר בבתי החולים אסותא והרצליה מדיקל סנטר.

דר אושרי בראל

דר' אושרי בראל- מנהל היחידה הגינקולוגית בחטיבת הנשים והמיילדות בבית החולים הציבורי אסותא אשדוד. בעל נסיון רב בכירורגיה גינקולוגית, בניתוחים לפרוסקופים ובפעולות היסטרוסקופיות ועוסק במחקר בתחומי אנדומטריוזיס, כירורגיה לפרוסקופית וניתוחי חלל הרחם.

phone-header-iconליצירת קשר התקשרי עכשיו: 072-3728084

 

את לא לבד
לרשות מטופלותינו עומד צוות האמון על סיוע וליווי במערך ההחזרים והביטוחים ומימון הניתוח
התקשרי עכשיו בכל שאלה 072-3728084