הוצאת ציסטה מהשחלה

"ציסטה" הינה מעין שק עם נוזל או תוכן צמיגי שעלול להימצא באיברים שונים בגוף. ציסטה בשחלה מהווה סיבה שכיחה לפניה למיון או לייעוץ גינקולוגי מרפאתי. הופעתה מושפעת מסיבות שונות כולל גיל, הורמונים, צורת המחזור, מחלות רקע ועוד.

+ מהו ניתוח לכריתת ציסטה?
+ באילו תסמינים הוא מטפל?
+ איך הוא מתבצע?
+ מהן הגישות הניתוחיות המקובלות ומהן טכנולוגיות הניתוח החדישות?
+ מיהם המומחים המובילים המבצעים את הניתוחים?
על כל אלה במאמר שלפניך.ציסטה בשחלה

שם הניתוח: הוצאת ציסטות שחלתיות

ציסטות שחלתיות מתחלקות לציסטות פיזיולוגיות ופתולוגיות :
ציסטות פיזיולוגיות או פונקציונאליות הן ציסטות שפירות שלעיתים קרובות חולפות ספונטנית כעבור מספר מחזורי וסת. ציסטות מסוג זה לרוב אינן דורשות התערבות ניתוחית אלא אם הן גורמות לסימפטומים משמעותיים בעקבות תסביב של השחלה, גדילה של הציסטה או פקיעה של הציסטה עם זליגת דם לחלל הבטן
ציסטות פתולוגיות, לעומת זאת, מחייבות בד"כ התערבות ניתוחית. הניתוח יכול להתבצע באופן יזום או בעקבות סימפטומים. ציסטות אלה דורשות הוצאה ובדיקה היסטולוגית (רקמות) ע"י פתולוג. חלק מהציסטות הפתולוגיות יתגלו כשפירות אך חלקן ממאירות ודורשות לעיתים ניתוח משלים הכולל את כריתת הרחם והטפולות. במקרים בהם מדובר בציסטה פתולוגית עם חשד נמוך לממאירות ניתן לכרות את הציסטה בניתוח לפרוסקופי.

 

מהן אפשרויות הטיפול בציסטות בשחלה?

הטיפול בממצאים ציסטיים בשחלה תלוי בגיל האישה, במצבה הרפואי, בסימפטומים  ובמאפייני הממצא. האפשרויות הן – מעקב בלבד, טיפול בגלולות או טיפול כירורגי. הטיפול הכירורגי להוצאת ציסטה מבוצע במרבית המקרים בלפרוסקופיה, במהלכה ניתן לבצע כריתת הציסטה השחלתית (ציסטקטומי), או כריתת השחלה כולה, על פי גיל האישה והאבחנה.

ציסטה בשחלה- כיצד מתבצע הניתוח?

בנגה מדיקל מבצעים כריתת ציסטות שחלתיות בלפרוסקופיה על ידי מיטב המומחים תוך שמירה מיטבית על רקמת השחלה הבריאה והוצאת הציסטה במלואה. מדובר בניתוח שבדרך כלל מבוצע במסגרת אשפוז יום עם אפשרות אשפוז של מספר שעות בלבד. וצעים בנגה מדיקל באופן שוטף ומאות רבות של נשים בשנה מטופלות אצל רופאי המרכז בגישות הניתוחיות השונות. הניתוחים מתבצעים בבתי החולים הפרטיים השונים אסותא תל אביב, אסותא חיפה והרצליה מדיקל סנטר.

אשפוז והחלמה:

לאחר שהוחלט על הצורך בניתוח ומועד ביצועו, תקבלי מידע מפורט לגבי התהליך כולו – החל מההכנות הנדרשות לקראת ביצוע הניתוח, מה עלייך לעשות בבוקר הניתוח, תהליך ההרדמה, משך הניתוח הצפוי תהליך ההתאוששות מהניתוח ותהליך ההחלמה וחזרה לחיי שגרה.

מנתחים מובילים המבצעים ניתוח לכריתת רחם בנגה מדיקל:

נגה מדיקל, מרכז מצוינות בכירורגיה גינקולוגית המאגד לתוכו מומחים מובילים בקשת רחבה של תחומי טיפול מעולם רפואת הנשים. את המרכז בנינו, רופאים ומנהלים מעולם הרפואה והבריאות מתוך ניסיון אישי ומקצועי שלנו ושל המטופלות שלנו ולאור הצורך בבית אחד הנותן מענה כולל לנשים הסובלות מבעיות מורכבות בגינקולוגיה. חרתנו על דגלנו מתן מענה שלם, מקיף ומקצועי ביותר לנשים בשלל גילאים. צוות המומחים של נגה מדיקל מורכב מרופאים מובילים בתחומי רפואת נשים, כולם מנהלי מחלקות ויחידות בבתי חולים מובילים בישראל המביאים עמם ידע וניסיון עשיר, ואת חזית קדמת הרפואה הגינקולוגית.

פרופ' מוטי פנסקי

פרופ' מוטי פנסקי

מרכז רפואי אסף הרופא

מקים ומנהל היחידה לאנדוסקופיה גינקולוגית במרכז הרפואי אסף הרופא. מומחה ברפואת נשים וכירורגיה גינקולוגית. עוסק בעיקר בתחום הכירורגיה הזעיר פולשנית בגינקולוגיה.
לאתר של ד"ר בני פיינר

ד"ר יובל קאופמן

ד"ר יובל קאופמן

בית חולים אסותא חיפה

ממוחה ברפואת נשים וכירורגיה גניקולוגית מתקדמת מנתח בכיר בבית חולים 'אסותא' חיפה ובמח' נשים ויולדות של מרכז רפואי כרמל. אחראי תחום כירורגיה גניקולוגית זער פולשנית
לאתר של ד"ר יובל קאופמן
ד"ר קאופמן מסביר על אנדומטריוזיס

ד"ר בני פיינר

ד"ר בני פיינר

בית חולים אסותא חיפה / תל אביב

מומחה ברפואת נשים, אורוגינקולוגיה וכירורגיה אגנית משקמת מנתח בכיר ב´אסותא´ ת"א וחיפה ובהרצליה מדיקל סנטר (HMC) אחראי שירות האורוגינקולוגיה במרכז הרפואי הלל יפה
פרופ' מוטי פנסקי

מימון ומימוש זכויות ביטוח כי מגיע לך!

לשקט הנפשי שלך חשיבות רבה להצלחת הניתוח ולהחלמה מלאה.
לכן, חשוב לנו ללוות אותך ולסייע לך גם בהיבטים הכלכליים של הניתוח.
לקראת הניתוח תסייע לך יועצת טרום ניתוח בבדיקת פוליסות הביטוח הרפואי שברשותך
ובהגשת התביעות לביטוחי הבריאות שלך עד להשגת התחייבויות לכיסוי ולמימון הניתוח.

לייעוץ וקביעת תור התקשרי עכשיו – 072-3728084