הייתי יכולה להימנע מטיפולי הפוריות

כתבה שפורסמה באתר "saloona" ב- 15.8.19

עדות מפי מטופלת שאובחנה רק לאחר שנים עם מחלת האנדומטריוזיס, היעדר האבחון לווה בהחמרה במצב, כאבים חמורים ובעיות פוריות. טיפולי הפוריות שעברה על מנת לנסות להרות רק החריפו את הדלקת עד להגעתה למצב של דלקת מפושטת באברי הרבייה והעיכול. 

לאחר אבחון מאוחר המטופלת נדרשה לניתוח מורכב וארוך שכלל 4 מנתחים, במהלכו נעשה מאמץ והצליחו להציל את אברי הרבייה .  כיום המטופלת כבר אמא לבת ראשונה וביקשה לחלוק את סיפורה על מנת להעלות את המודעות למחלה החשובה הזו . 

על פי הערכות , בישראל כ- 150,000 נשים עם אנדומטריוזיס, רובן אינן מאובחנות ובכל מקרה זמן האבחון נע בין 4-11 שנים בממוצע.  דר' קאופמן, הוא אחד מהרופאים המומחים למחלה בארץ ופועל רבות על מנת להעלות את המודעות למחלה הן בקרב הנשים והן בקרב קהילת הרופאים – " לאחר ניתוח זעיר פולשני להסרת הידבקויות, הסיכוי להרות ספונטנית בשנה הראשונה מגיע עד 70% (תלוי בחומרת התפשטות נגעי המחלה)"  

דר' יובל קאופמן-

מומחה ברפואת נשים וכירורגיה אנדוסקופית מתקדמת. אחראי היחידה לכירורגיה זעיר פולשנית ומנהל המרכז הרב-תחומי לטיפול באנדומטריוזיס במרכז רפואי כרמל. מנתח בכיר במרכז רפואי כרמל, אסותא חיפה והרצליה מדיקל סנטר (HMC).

לקריאת הכתבה המלאה- לחצי על התמונה