היסטרוסקופיה אבחנתית 2

היסטרוסקופיה אבחנתית

 

היסטרוסקופיה הינה הליך שגרתי ומתקדם הנעשה באופן יומיומי במאות מכונים רפואיים ברחבי העולם. היסטרוסקופיה אבחנתית היא פעולה פשוטה, מבחינה רפואית – מקצועית,  המבוצעת בגישה וגינאלית דרך צוואר הרחם ובדרך כלל אינה כואבת כלל, היא יכולה להיות מלווה בתחושת אי נוחות קלה. במהלך הבדיקה מוכנס לתוך חלל הרחם סיב אופטי ונוזל המאפשרים ראייה כוללת של חלל הרחם. 

המאמר הבא יספק לכן תשובות לשאלות טיפוסיות בנושא היסטרוסקופיה, שאלות שאנו נשאלים עליהן במרכז הרפואי על בסיס יומי: באלו מקרים מבצעים היסטרוסקופיה אבחנתית? כיצד מתבצעת הבדיקה ? איזו הכנה יש לבצע טרם הבדיקה ? אלו סיכונים יש לבדיקה ?

 

באלו מקרים מבצעים היסטרוסקופיה אבחנתית?

היסטרוסקופיה אבחנתית מתבצעת לשם בדיקת חלל הרחם כאשר רוצים לברר מקרים חריגים:

  • מחזור וסת לא סדיר.
  • דימום חזק בזמן המחזור.
  • דימומים לאחר גיל הפריון.
  • בירור לגבי אי פריון.
  • חשד למום רחמי או למבנה לא תקין של חלל הרחם.
  • בירור לגבי הפלות חוזרות.
  • הוצאת התקן תוך רחמי שאבד בחלל הרחם.
  • בירור גורמים לדימום חריג: כגון פוליפ, מיומה (שרירן), סרטן רירית הרחם, אטרופיה הידבקויות תוך רחמיות ועוד. 
  • הערכה של ממצאים שאובחנו בבדיקת אולטרה סאונד.

איך מתבצעת היסטרוסקופיה אבחנתית?

היסטרוסקופיה אבחנתית נמשכת  מספר דקות וללא צורך בהרדמה, במהלכה מוחדר סיב אופטי דק בקוטר 3-5 מילימטרים ונוזל פיזיולוגי לחלל הרחם, הסיב מחובר למצלמת וידאו מתקדמת, כך שהרופא והמטופלת יכולים לצפות במסך בזמן אמת, ולראות את המתרחש בחלל הרחם בצורה מיטבית.  הרופא מבצע בדיקה קפדנית של חלל הרחם ויכול לבצע הערכה ופעולות תוך כדי התהליך. בסיום התהליך יפיק הרופא דו"ח מפורט על הממצאים והנחיות להמשך הטיפול. הבדיקה מהירה, אינה כואבת ואין צורך במשככי כאבים בזמן הבדיקה או לאחריה. זמן קצר לאחר הבדיקה המטופלת משוחררת ויכולה לחזור לחיי שיגרה. לעיתים קרובות המטופלת יכולה לצפות במסך ולראות את הממצאים בעצמה במהלך הבדיקה.

האם יש צורך להתכונן להיסטרוסקופיה?

היסטרוסקופיה אבחנתית אינה מצריכה הכנה מוקדמת.

האם יש סיכונים או סיבוכים בהיסטרוסקופיה אבחנתית?

היסטרוסקופיה אבחנתית הינה פעולה קצרה ונחשבת לבטוחה מאד. בהיותה פעולה מיני-פולשנית- כל פעולה בחלל הרחם יכולים להיות סיכונים כגון דימום, זיהום או פגיעה בחלל הרחם, אך תופעות אלו נדירות מאוד. למרות העובדה שמדובר בפעולה בטוחה ונפוצה  חשוב לבחור רופא מיומן ובעל ניסיון לביצועה.  פעולה המבוצעת בידיים מיומנות מסייעת להגברת בטיחות הפעולה והתוצאות שלה. 

 

היסטרוסקופיה אבחנתית- המלצות

צוות הרופאים המומחים  במרכז 'נגה מדיקל' מוביל את התחום של היסטרוסקופיה אבחנתית, בגישה של שילוב מקצועיות לא מתפשרת עם מדיניות שרותית אמפטית לכל אחת ממטופלות המרכז.  

בפגישה עמנו תוכלי לקבל אינפורמציה מפורטת לגבי התהליך של היסטרוסקופיה אבחנתית: מחיר התהליך, השתתפות קופות החולים (כללית, מכבי, לאומית) וביטוחים פרטיים (כלל, מנורה, פניקס, מגדל, הראל ועוד). אנו, במרכז נגה מדיקל, מלווים אותך  במימוש זכויות ביטוח על מנת שתקבלי את כל המגיע לך. לפרטים נוספים אנא צרי אתנו קשר והתייעצות בטלפון: 072-3728084 או במייל.