טיפול לייזר נרתיקי

טכנולוגיית הטיפול הרפואי לשיקום רצפת האגן באמצעות לייזר נרתיקי נועדה לסייע לנשים רבות להתמודד עם תופעות רבות הקשורות בירידה בתפקוד של רצפת האגן ושיש להן השלכות רבות על איכות חייהן של נשים- בין היתר פגיעה באינטימיות וביחסי המין.
המאמר נערך על ידי ד"ר בני פיינר מומחה ברפואת נשים, אורוגינקולוגיה וכירורגיה גינקולוגית לפרוסקופית ורובוטית. מנהל המרפאה הרב תחומית לרצפת האגן ב'נגה מדיקל. ובסיועם של הרופאים המובילים במרפאה הרב תחומית לרצפת האגן ב'נגה מדיקל':
ד"ר רוית יחיאלי מומחית לכירורגיה אורולוגית ורופאה בכירה במחלקה האורולוגית ובמרכז לרפואה מונעת במרכז הרפואי תל אביב.
ד"ר אבי אברג'ל מומחה ברפואת נשים ואסתטיקה, מומחה בטיפולים ופתרונות לא ניתוחיים לחיזוק ושיקום רצפת האגן.

מה חשיבות הטיפול בלייזר נרתיקי?

הטיפול בלייזר נרתיקי הוכח מחקרית כיעיל בטיפול ביובש בנרתיק-'אטרופיה נרתיקית', צריבה בנרתיק כתוצאה מתופעות גיל המעבר, דליפת שתן במאמץ, צריבה במתן שתן הנובעת ממגע השתן ברקמת נרתיק אטרופית רפיון וגינלי, כאבים ביחסי מין, או 'סינדרום גניטו-אורינרי של גיל המעבר. טיפול לייזר נרתיקי הנו טיפול רפואי המשקם את רקמות האזור העדין בנרתיק ובכך מסייע להחזיר את המצב לקדמותו. מדובר בטיפול, חדשני שפותר את הבעיות בנרתיק, אצל נשים רבות. טיפול בלייזר נרתיקי הוכח מחקרית כיעיל באחוזים ניכרים וככזה הוא נותן מענה משמעותי לנשים רבות שחוות פגיעה משמעותית באיכות חייהן. הלייזר הנרתיקי הוא פעולה פשוטה, קצרה ונטולת כאב. נשים רבות בעולם מדווחות על כך שבעקבות הטיפול בלייזר הנרתיקי המצב חזר לקדמותו וחל שיפור משמעותי באיכות חייהן .

טיפול לייזר נרתיקי LASER REJUVENATION

לייזר נרתיקי ‘LASER REJUVENATION’ הינו טיפול רפואי מתקדם, ללא כאבים וללא תופעות לוואי. טכנולוגיה רפואית זו של לייזר נרתיקי, למעשה רותמת את היכולות הרפואיות של הלייזר שנעשה בהן שימוש בתחומי רפואה אחרים גם לאזור שמתחת לחגורה. בשל התוצאות המצוינות של הלייזר אצל נשים רבות, טכנולוגיית הלייזר הפכה בשנים האחרונות למבוקשת מאוד בעולם המערבי, מכיוון שהלייזר מאפשר לנשים שעוברות את הטיפול, לחזור לתפקוד מלא ולאורח חיים תקין ובמהירות. טיפול לייזר נרתיקי אינו כרוך בכאב, אינו מסוכן ואינו מצריך הרדמה או תקופת החלמה. על כן, נשים רבות, מעדיפות טיפול בלייזר נרתיקי, על טיפולים רפואיים אחרים כגון, נטילת הורמונים או משחות מסוגים שונים. במרכז רפואי נגה מדיקל, רופאים מומחים, גינקולוגים ואורוגינקולוגים אשר בחרו לאמץ את טכנולוגיית הטיפול הרפואי בלייזר נרתיקי כדי לאפשר למטופלות הסובלות מהתופעות, מענה רפואי מתקדם. נשים שמגיעות לנגה מדיקל מקבלות אבחון מקצועי שלם וכן תמיכה בקבלת מימון מלא מחברות הביטוח הפרטיות לפעולה, טרם ביצועה- בכפוף לפוליסת הביטוח הפרטית.

לשאלות נוספות או לקביעת תור את מוזמנת ליצור עמנו קשר במרכז רפואי 'נגה מדיקל' 072-3728084

מהו טיפול בלייזר נרתיקי?

על פי הספרות המקצועית אחת מכל שתי נשים מעל גיל חמישים סובלת מתופעות של יובש בנרתיק (אטרופיה נרתיקית). נשים רבות בגילאים צעירים אף יותר כבר סובלות מדחיפות במתן שתן, דליפת שתן במאמץ, הרגשת גרד, חוסר נוחות. תופעות אלה נפוצות מאוד בקרב נשים שעברו לידות מרובות ורבות מדווחות גם על רפיון נרתיקי. תופעות אלו גורמות לפגיעה משמעותית באיכות חייהן של נשים רבות, כאשר פעמים רבות הפתרונות המוצעים אינם מיטיבים וגורמים אי נוחות נוספת לנשים. הסיבות לשינויים בתפקוד רצפת האגן והנרתיק קשורים לא פעם בתופעות הלוואי ארוכות הטווח של לידות מרובות, בשינויי גיל המעבר שגורמים להאטה או הפסקה של ייצור הורמוני המין בגוף האישה, הגורמים לשינויים ברקמת הנרתיק עקב כך. טיפול רפואי בלייזר נרתיקי מחדש את רקמת הנרתיק של האישה ומאפשר חזרה למצב הקודם ואפשרות לשוב לשגרה. יתרה מכך, בקרב נשים רבות טיפול לייזר נרתיקי מייתר את הסבל הרב הנגרם ואת הטיפולים הרפואיים שנערכו בעבר.

טיפול בעזרת קרני לייזר נמצא בשימוש בתחומים רבים של הרפואה הכירורגית והאסתטית מזה שנים ומשמש בשיקום עור הפנים, ורקמות שונות בגוף .שימוש בלייזר הנרתיקי לרקמה העדינה בנרתיק דומה במהותה לטיפול המתבצע באזורי הגוף האחרים ומכאן הצלחתה. תוצאות הטיפול בלייזר נרתיקי  מאפשר התפתחות של סיבי קולגן חדשים אצל האישה המסייעים לעבות את דופן הנרתיק. כתוצאה מכך מתחילה התחדשות של רקמות, ריבוי הבלוטות האחראיות על יצירת הלחות באזור הנרתיק והתחדשות של פעולת הרירית. הטיפול הרפואי בלייזר נרתיקי מתבצע באמצעות מתמר וגינלי, הדומה בצורתו  לזה המשמש לאולטרסאונד גינקולוגי. הטיפול בלייזר נרתיקי משנה את תכונותיה של הרקמה התת-עורית, בנרתיק משקם אותה, מצעיר אותה ומעלה את חיוניותה.

הטיפול  הרפואי בלייזר נרתיקי נעשה על ידי רופא אורוגיניקולוג מומחה  בטיפול אבחון והתאמה, ללא תופעות לוואי או צורך בסיכונים הנלווים לתהליכים כירורגים. הטיפול בלייזר נרתיקי מבוצע באמצעות סידרה של שלושה טיפולים רפואיים, כל טיפול עורך כעשרים דקות ונערך על ידי רופא מומחה באורוגיניקולוגיה .לאחר הטיפול בלייזר נרתיקי, המטופלת יכולה להמשיך בחייה ללא כל מגבלה או כאב. לאחר סיום סדרת הטיפול בלייזר נרתיקי, לעיתים נדרשים טיפולים משמרים לרוב אחת לשנה בכדי לשמר את תוצאות הטיפול.

טיפול לייזר נרתיקי

למי מיועד טיפול לייזר נרתיקי?

ככלל הטיפול בלייזר נרתיקי, מתאים לנשים מכל הגילאים, אך קיימות מספר קבוצות של נשים שעליהן הטיפול הוכח כיעיל יותר:

  • נשים הסובלות מתסמינים של גיל המעבר כגון יובש בנרתיק, צריבה במתן שתן, גרד ו/או כאב ביחסי מין, אטרופיה או 'סינדרום גניטו-אורינרי של גיל המעבר'.
  • נשים בגילאים שונים הסובלות מדליפת שתן במאמץ בדרגה קלה עד בינונית
  • נשים בין הריונות אשר מעוניינות בפתרון לדליפת שתן במאמץ ולא פתרון חלקי שעשוי לשפר את מצבן מבחינת חומרת הדליפה ומנגד אינו מהווה בעיה בהקשר של לידות נוספות בעתיד.
  • בנשים לאחר השלמת תכנית הילודה, נהוג לבצע הערכה נוספת של המצב ובמידת הצורך להשלים את הטיפול על ידי ניתוח זעיר פולשני (TVT).
  • לנשים הסובלות מתופעה המכונה Vagina Laxity – רפיון הנרתיק לאחר לידות. תופעה המתבטאת בתחושת רפיון בדפנות הנרתיק וחוסר תחושת חיכוך במהלך קיום יחסי מין. הטיפול בלייזר נרתיקי משקם מהדק ומחדש את הרקמה.

היכן מומלץ לערוך טיפול בלייזר נרתיקי?

מומלץ מאוד לבצע את הטיפול בלייזר הנרתיקי במרפאה של מומחים בתחום האורוגינקולוגיה. טיפול בלייזר נרתיקי אצל רופא אורוגיניקולוג מומחה יכול להבטיח את הצלחת הטיפול תוך שמירה על בריאות האישה. חשוב לדעת כי עריכת טיפול באמצעות לייזר נרתיקי, דורש אבחון  רפואי מקצועי, התאמת הטיפול לאישה ידע וניסיון, מומחיות של הרופאים המבצעים את הטיפול, שימוש בטכנולוגיה וציוד  רפואי מקצועי החשובים להצלחת ההלייזר הנרתיקי.

יעוץ רפואי לטיפול בלייזר נרתיקי

אבחון ברור וטיפול בלייזר נרתיקי, נערך  על ידי אורוגינקולוג. מדובר ברופא מומחה בתחום האורולוגיה והגניקולוגיה שעבר התמחות ספציפית ברפואת רצפת האגן. היעוץ הרפואי עם הרופא המומחה באורוגניקולוג מורכב  מפגישת יעוץ  רפואית הכוללת קבלת מידע על היסטוריה הרפואית של המטופלת והתסמינים שהיא חווה. הייעוץ הרפואי כולל בדרך כלל גם הפניה לבדיקות רפואיות נוספות. לאחר קבלת תוצאות הבדיקות הרפואיות האורוגינקולוג בודק התאמתו של טיפול הרפואי בלייזר הנרתיקי למטופלת ומסביר על מהלך הטיפול.

מהו המימון והכיסוי ביטוחי לטיפול בלייזר נרתיקי?

מטופלות נגה מדיקל נהנות משירות נוסף התומך בליווי מול חברות הביטוח להשגת מימון מלא לפעולה במסגרת ביטוחי הבריאות הפרטיים שברשותן. במידה ותמצאי מתאימה לטיפול בלייזר נרתיקי נסייע לך לקבלת החזר מלא לפעולה מול חברת הביטוח טרם ביצוע הפעולה (בכפוף לפוליסת הביטוח שברשותך). 

טיפול בלייזר נרתיקי בנגה מדיקל

נגה מדיקל, מרכז רפואי למצוינות בכירורגיה גינקולוגית המאגד לתוכו רופאים מומחים מובילים בקשת רחבה של תחומי טיפול מעולם רפואת הנשים. את המרכז הרפואי בנו רופאים ומנהלות מעולם הרפואה והבריאות מתוך ניסיון אישי ומקצועי ולאור הצורך בבית אחד הנותן מענה כולל לנשים הסובלות מבעיות מורכבות בגינקולוגיה, אורולוגיה  ובאורוגינקולוגיה. במרפאה הרב תחומית לאורוגינקולוגיה ורצפת אגן בראשות ד"ר בני פיינר בנגה מדיקל, ניתן להיעזר במומחים מקשת רחבה כמו גם בתחומים של רפואה משלימה. חרטנו על דגלו של מרכז רפואי נוגה מדיקל מתן מענה רפואי שלם, מקיף ומקצועי ביותר לנשים בגילאים שונים. צוות המומחים הרפואיים של נגה מדיקל מורכב מרופאים מובילים בתחומי רפואת נשים, כולם מנהלי מחלקות ויחידות בבתי חולים מובילים בישראל המביאים עמם ידע וניסיון עשיר, ואת חזית קדמת הרפואה הגינקולוגית והאורוגינקולוגית.