כיסא אלקטרומגנטי ™BTL EMSELLA

אחת מכל 3 נשים מעל גיל 40 סובלת מדליפת שתן והיחלשות של שרירי רצפת האגן. בגיל 65 כבר מחצית מהנשים דולפות שתן. מעטות הנשים שעברו לידה או יותר, שלא מכירות את התחושה של אפצ'י שלאחריו "בורח לה", צחוק או שיעול יובילו גם לאותה התוצאה – בריחת שתן. מעבר למבוכה הרבה, מדובר בפגיעה משמעותית באיכות החיים ובאינטימיות.

פיזיותרפיה לחיזוק שרירי רצפת האגן היא לא פעם הטיפול המקובל והמוביל לטיפול בבעיה – אך לא פעם זהו טיפול ארוך ותובעני עבור נשים רבות. ושיעור הנשים המתמידות בביצוע הטיפול הוא נמוך מאד. טכנולוגיה מתקדמת בתחום רצפת האגן והמחקר מאחוריה משנים את כללי המשחק ומאפשרים לנשים רבות לקבל טיפול קצר, בלבוש מלא ללא כל כאב ומאמץ שפותר את הבעיה ומחזיר אותן לתפקוד מלא ולשליטה בשלפוחית השתן.

המאמר נערך על ידי ד"ר אבי אברג'ל גינקולוג, מומחה ברפואת נשים ואסתטיקה. מומחה מוביל במרכז הרב תחומי לרצפת האגן ב'נגה מדיקל' ועומד בראשות המרפאה לאסתטיקה רפואית ב'נגה מדיקל'. בעל ניסיון נרחב בטיפולים ופתרונות לא ניתוחיים לחיזוק ושיקום רצפת האגן.  

התקשרי עכשיו למידע נוסף או לקביעת תור: 072-3728084

מהי טכנולוגיית הטיפול לדליפת שתן באמצעות הכיסא האלקטרומגנטי?

שיטת הטיפול בכיסא אלקטרומגנטי המהפכנית, עובדת על רצפת האגן בצורה אינטנסיבית, מפעילה את שרירי רצפת האגן מחזקת ומעבה אותם כך שהשליטה בשרירים אלו והשליטה בשלפוחית השתן חוזרת לידיה של המטופלת. הטכנולוגיה נועדה למעשה לסייע לנשים לקבל את הטיפול המתאים תוך התגברות על הקושי הגדול והמחויבות הכרוכים בסדרות טיפולים ממושכות.

כיסא אלקטרומגנטי BTL EMSELLA ™

BTL EMSELLA ™ הוא כיסא הפועל בטכנולוגיה אלקטרומגנטית ממוקדת בעוצמה גבוהה (HIFEM) הגורם לגירוי עמוק של שרירי רצפת האגן ושחזור השליטה בשריר.

כיסא ™BTL EMSella מבצע טיפול מגה-פיזיותרפי בשיטת קיגל. אנו יודעים כי ביצוע של תרגילי "קיגל" יכולים לעזור לחזק את שרירי רצפת האגן, אבל זה יכול להיות מאתגר מהסיבה שרוב הנשים לא יודעות איך לייצר התכווצות קיגל נכונה, או אינן מסוגלות להתמיד בביצוע תרגילי קיגל בשגרה היומית שלהן. בפיזיותרפיית קיגל מבצעים 30 חזרות ביום בעוד שטיפול על הכיסא מבצע 11,200 כיווצים ב- 33 תרגילים שונים לכיווץ רצפת האגן ב28 דקות. שמונה טיפולים שקולים לחמש שנים של פיזיותרפיה בשיטת קיגל וכל זאת ללא מאמץ מצידך המטופלת. הטיפול מבוצע תוך ישיבה ובלבוש מלא, כך שגם מטופלות ביישניות יכולות ליהנות מתוצאותיו היעילות, המהירות והבטוחות.

כיסא BTL EMSELLA הוא מכשיר שאושר ע"י ה FDA ומשרד הבריאות הישראלי– לטיפול בדליפת שתן.

למי מיועד הטיפול בכיסא האלקטרומגנטי?

הטיפול בכיסא האלקטרומגנטי הוא אופציה נהדרת עבור נשים בכל גיל הסובלות מדליפת שתן או "משלפוחית רגיזה" ומבקשות לשפר את איכות חייהן בצורה בטוחה, ללא ניתוח, ללא התערבות פולשנית.

הטיפול בכיסא האלקטרומגנטי מתאים גם לנשים צעירות לאחר לידה וחוות אירועים של דליפת שתן במאמץ.  זוהי אופציה נהדרת עבור נשים המעוניינות לשפר את השליטה בשלפוחית השתן שלהן ואת איכות חייהן ללא ניתוח וכן לנשים אחרי לידה שמבקשות לקצר את משך החזרה של רצפת האגן למיקומה האנטומי ולשוב מהר לשליטה במתן השתן.

חשוב מאוד לציין כי למרות שהטיפול קצר, אינו פולשני ואינו כואב, ההתאמה של אישה בהתאם למצבה הרפואי – חיונית גם כדי לא לייצר טיפולים שאינם לצורך וגם על מנת להבטיח את הצלחת הטיפול.

ב'נגה מדיקל' נבנתה תכנית טיפול משולבת של רופא ופיזיותרפיסטית רצפת אגן, הכוללת אבחון והתאמת פרוטוקול טיפולי בהתאמה אישית לכל אישה.

כמה זמן אורך הטיפול וכמה טיפולים מומלץ לבצע?

תכנית הטיפולים המומלצת בכיסא האלקטרומגנטי מותאמת לכל אישה וכאמור ב'נגה מדיקל' אנו מתאימים את הפרוטוקול הטיפולי בהתאם לאבחון שמבוצע במשולב ע"י רופא מומחה ופיזיותרפיסטית. הטיפול המסורתי כוללת סדרה של 6-8 טיפולים כאשר משכו של כל טיפול נע בין 28-40 דקות. על מנת להגיע לתוצאה האופטימלית מומלץ לבצע שני טיפולים בשבוע למשך 3 – 4 שבועות בהתאמה.

האם נדרשות הכנות מיוחדות לטיפול בכיסא האלקטרומגנטי?

אבחון מסודר ותשאול הוא הם חלק חשוב מאוד בתהליך כדי להבין האם הטיפול אכן נדרש לך והתאמת משך הטיפול במיוחד עבורך. מאחר והטיפול מבוצע בלבוש מלא, לא נדרשות הכנות מיוחדות לקראתו.

כיצד מתבצע הטיפול ומה חשוב לך לדעת?

אנחנו ב'נגה מדיקל' מקפידים על איכות הטיפול ומחויבים להצלחת הטיפול עבורך ולכן בנינו תכנית טיפול משולבת שתבטיח גם אבחון נכון וגם התאמת פרוטוקול טיפול עבורך בשילוב עם רופא מומחה ופיזיותרפיסטית רצפת האגן.

לאחר תשאול ואבחון של רופא ופיזיותרפיסטית תותאם לך תכנית טיפול מסודרת. הטיפול בדליפת שתן או 'שלפוחית רגיזה' באמצעות הכיסא הפיזיותרפי האלקטרומגנטי הוא טיפול בו המטופלת יושבת כחצי שעה בלבוש מלא הטיפול לא כואב, ופשוט מכווץ את השרירים הפנימיים ללא כל מאמץ מצדך. מיד לאחר הטיפול תוכלי לשוב לפעילותך היומיומית ואין כל הכנות שנדרשות לפניו או אחריו.

הטיפול אינו כואב, בישיבה על הכיסא התחושה היא של רטט והפעלת שרירי רצפת האגן

האם הטיפול בכיסא האלקטרומגנטי לדליפת שתן יעיל?

הכיסא האלקטרומגנטי BTL EMSELLA לטיפול בדליפת שתן הוא הכיסא הוותיק ביותר בתחום (חשוב לך לבחון מהי הטכנולוגיה בה את מטופלת).

מחקרים הראו כי סדרת טיפולים מתאימה משפרת מאד את השליטה בדליפת שתן ב95% מהנשים. הנשים דיווחו על ירידה של 75% בצריכת הפדים, ו 68% מהן דיווחו גם על שיפור ביחסי מין. שרירים שלא מאמנים נוטים להיחלש מעט לאחר תשעה חודשים עד שנה. פרוטוקול הטיפול הינו טיפול עד שניים בשנה כטיפול משמר, בתיאום עם הפיזיותרפיסטית המלווה.

מהו המימון והכיסוי ביטוחי לטיפול בכיסא הפיזיותרפי האלקטרומגנטי לדליפת שתן?

במסגרת הכיסויים הביטוחיים המשלימים בקופות ובביטוחים הפרטיים, טיפולים פיזיותרפיים מוכרים להשתתפות ונשים זכאיות להחזרים עבורם – כל קופה ע"פ מדיניות ההחזר שלה. הטיפול בכיסא האלקטרומגנטי מוכר תחת כיסוי זה. מטופלות 'נגה מדיקל' נהנות משירות נוסף התומך בליווי מול הגורמים המשלמים  להשגת החזרים  לפעולה במסגרת ביטוחי הבריאות הפרטיים והשב"ן שברשותן. במידה ותימצאי מתאימה לטיפול בכיסא האלקטרומגנטי לטיפול בדליפת שתן, נסייע לך לקבל החזר ביטוחי לפעולה מול חברת הביטוח וקופות החולים.

המרכז לכירורגיה נשית מתקדמת 'נגה מדיקל'

נגה מדיקל, מרכז רפואי למצוינות בכירורגיה גינקולוגית המאגד לתוכו רופאים מומחים מובילים בקשת רחבה של תחומי טיפול מעולם רפואת הנשים. את המרכז הרפואי בנו רופאים ומנהלות מעולם הרפואה והבריאות מתוך ניסיון אישי ומקצועי ולאור הצורך בבית אחד הנותן מענה כולל לנשים הסובלות מבעיות מורכבות בגינקולוגיה, אורולוגיה ובאורוגינקולוגיה. במרפאה הרב תחומית לאורוגינקולוגיה ורצפת אגן בראשות ד"ר בני פיינר ב'נגה מדיקל', ניתן להיעזר במומחים מקשת רחבה כמו גם בתחומים של רפואה משלימה.

חרטנו על דגלו של מרכז רפואי 'נגה מדיקל' מתן מענה רפואי שלם, מקיף ומקצועי ביותר לנשים בגילאים שונים. צוות המומחים הרפואיים של 'נגה מדיקל' מורכב מרופאים מובילים בתחומי רפואת נשים, כולם מנהלי מחלקות ויחידות בבתי חולים מובילים בישראל המביאים עמם ידע וניסיון עשיר, ואת חזית קדמת הרפואה הגינקולוגית והאורוגינקולוגית.

ד"ר אבי אברג'ל

מומחה ברפואת נשים ואסתטיקה. מומחה מוביל במרכז הרב תחומי לרצפת האגן ב'נגה מדיקל' ועומד בראשות המרפאה לאסתטיקה רפואית ב'נגה מדיקל'. בעל ניסיון נרחב בטיפולים ופתרונות לא ניתוחיים לחיזוק ושיקום רצפת האגן.

אנו מעמידים לרשות המטופלות מערך שירות אדמיניסטרטיבי וצוות מסייע המספק שירות ייחודי, תומך ובלתי מתפשר מבחינה רפואית-מקצועית.

phone-header-iconליצירת קשר התקשרי עכשיו: 072-3728084

 

את לא לבד
לרשות מטופלותינו עומד צוות האמון על סיוע וליווי במערך ההחזרים והביטוחים ומימון הניתוח
התקשרי עכשיו בכל שאלה 072-3728084