כמה עולה ניתוח כריתת רחם

כיום מבוצעים בארץ כ- 5000 ניתוחים לכריתת רחם בשנה שנועדו לטפל בקשת רחבה של תסמינים גינקולוגיים מהן סובלות נשים בגילאים שונים.

לפני ניתוח כריתת רחם עולות שאלות רבות ומגוונות, ננסה לתת כאן מענה ולהפיג חלק מהחששות, זאת ע"י מתן אינפורמציה מקיפה ככל האפשר לפני החלטה חשובה זו.

צוות המומחים במרכז "נגה מדיקל" עומד לרשותך בכל שאלה.

במאמר הבא ליקטנו עבורך שאלות נפוצות שעולות ממטופלות שלנו העומדות בפניי הניתוח שאולי יסייעו גם לך:

מהו ניתוח כריתת רחם? למי מיועד הניתוח ומה הסיבות הנפוצות לכריתת רחם? איזה סוגים של ניתוח קיימים? מהן השיטות והטכנולוגיות המתקדמות? האם יש הכנות מיוחדות לקראת הניתוח? מהו סוג ההרדמה הנדרש ? כמה עולה ניתוח כריתת רחם? מהו משך האשפוז וההחלמה?

מהו ניתוח כריתת רחם?

בניתוח זה שהינו אחד מהניתוחים השכיחים בישראל (כ5000 בשנה), מסירים את הרחם באופן חלקי (ללא צוואר הרחם) או מלא (כולל צוואר הרחם).

למי מיועד הניתוח ומה הסיבות הנפוצות לכריתת רחם?

ישנן מספר סיבות נפוצות לניתוח והן:

  • רחם שרירני (עם הופעת מיומות)
  • דימומים וסתיים או בין וסתיים חזקים
  • כאבים וסתיים חזקים במיוחד
  • אנדומטריוזיס (התפתחות בלוטות רירית הרחם מחוץ לרחם) או אדנומיוזיס
  • צניחת רחם
  • טיפול בגידול ממאירים ברחם, צוואר הרחם והשחלות או במצבים טרום סרטניים

איזה סוגים של ניתוח קיימים?

כריתת רחם על צווארית – ניתוח בו מוציאים את הרחם תוך כדי השארת צוואר הרחם.

כריתת רחם שלמה – ניתוח במהלכו מסירים את הרחם יחד עם צוואר הרחם.

מהן השיטות והטכנולוגיות המתקדמות?

כריתת רחם לדנית (ואגינאלית) – כריתת הרחם דרך הנרתיק

כריתת רחם בטנית – בגישה זו נוקטים כאשר אי אפשר לבצע את כריתת הרחם דרך הנרתיק או בלפרוסקופיה.

כריתה לפרוסקופית – שיטה ניתוחית בה עושים מספר חתכים זעירים באזור הטבור והבטן התחתונה, דרך החתכים מוכנסים צינוריות הנושאות מצלמות, אשר מעבירות בזמן אמת את הנעשה למחשב של המנתח, והרחם לרוב מוצא דרך הנרתיק.

כריתה רובוטית – גישה המשלבת בין כריתה לפרוסקופית לבין רובוט המסייע לרופא המנתח להגיע לדיוק מקסימלי.

האם יש הכנות מיוחדות לקראת הניתוח?

הנחיות מפורטות יינתנו לך לפני הניתוח ע"י הרופא המטפל. ישנן מספר בדיקות אשר יבוצעו לפני הניתוח (ספירת דם, בדיקות דם ועוד)  יש להתייעץ במידה והנך לוקחת תרופות באופן קבוע ובמיוחד תרופות נוגדות קרישה.

מהו סוג ההרדמה?

ברוב המקרים הניתוח מתבצע בהרדמה מלאה, אך לעתים ניתן לבצע גם הרדמה אזורית. סוג ההרדמה ייקבע ע"י רופא מרדים בפגישה מקדימה לניתוח.

מהו משך האשפוז וההחלמה?

משך האשפוז וההחלמה תלוי מאד בסוג הניתוח ובקצב ההתאוששות, בדרך כלל ממליצים  על חופשת מחלה הנמשכת בין שבועיים לארבעה שבועות.

עלות הניתוח:

בישראל מעל 83% מהאוכלוסייה מכוסה בביטוחים משלימים או פרטיים ולכן מרבית הנשים לא נדרשות לשלם על הניתוח גם אם מבוצע במרכז פרטי ע"י רופא מומחה לבחירתן.

במרכז נגה מדיקל רופאים בכירים ומובילים כולם מנהלי מחלקות ויחידות בבתי החולים המובילים בארץ. הרופאים נמצאים בהסכמים עם קופות החולים והביטוחים המשלימים והפרטיים- התקשרי אלינו לסיוע וייעוץ פרטני ונלווה אותך גם בבדיקת הזכאויות שלך למימון הניתוח ע"י רופא מומחה לבחירתך .

גישתנו כלפי המטופלות שלנו היא ייחודית ובלתי מתפשרת הן מבחינה רפואית והן מבחינה שירותית ברור לנו שמאמר זה אינו יכול להחליף מענה אנושי ולכן אם את נדרשת לניתוח כריתת רחם נשמח אם תיצרי אתנו קשר. לכל שאלה והתייעצות בטלפון: 072-3728084 או צרי קשר כאן.