ניתוח כריתת שחלות (oophorectomy)

נשים רבות העומדות בפניי ניתוח לכריתת שחלות מדווחות על היעדר מידע וידע בתחום וצורך במענה מתאים בנושא. מידע ראשוני זה מוגש לך על מנת לתת מענה לשאלות בנושאים המעסיקים נשים לפני ואחרי ניתוח לכריתת שחלות:

מהו הניתוח לכריתת שחלות? מתי הוא נדרש? מהי כריתת שחלות מונעת (במקרה של נשאות למוטציה בגן BRCA) ומה חשוב לדעת? ומיהם הרופאים המובילים שיכולים לסייע לך אם נדרשת לניתוח לכריתת שחלות?

צוות הרופאים המומחים של נגה מדיקל עומד לרשותך למידע נוסף, חשיבה והתייעצות, בכל עניין ובכל שלב של הטיפול בבעיה הגינקולוגית, עד להחלמה. גישתנו ערכית, ייחודית ובלתי מתפשרת. אנו רואים רפואה נכונה ומקצועית בתפיסה הוליסטית המשלבת ראייה כוללת של המטופלת וצרכיה, לצד המטפל הנכון שיעמוד לצידה לאורך המסע הטיפולי 
 

התקשרי עכשיו למידע נוסף או לקביעת תור: 072-3728084 


שאלות בנושא כריתת שחלות | נגה מדיקל - המרכז לכירורגיה גינקולוגית מתקדמת

ניתוח הסרת שחלות \ כריתת שחלות – מתי זה נדרש?

טיפול בציסטות וגידולים-

כריתת השחלות מקובלת כיום לטיפול בציסטות וגידולים של השחלות והחצוצרות, כאשר ישנן ציסטות המחייבות ניתוח בגיל מתקדם יחסית וכאשר הסתיים התכנון המשפחתי. ההחלטה האם להסיר את השחלה או לנסות ולשמרה, היא החלטה משותפת למטופלת ולרופא המטפל והיא תלויה כאמור בגיל האישה, במצב תכנון המשפחה שלה, אופי וגודל הציסטה ועוד.

כריתת שחלות מונעת (במקרה של נשאות למוטציה בגן BRCA)-

כיום, כריתת שחלות הינה גישת הטיפול המקובלת פעמים רבות כאשר נדרש טיפול מונע במקרים של נשאות גנטית – נשאות מוכחת של מוטציה בגן  BRCA או גן מוכר אחר. כמו כן, במצבים של הצטברות משמעותית של מקרי סרטן שד ו/או שחלה בבני משפחה אחת גם ללא הוכחה גנטית. גישה טיפולית זו שכיחה מאוד כיום בשל היותה יעילה מאוד להפחתה משמעותית של התפתחות סרטן שד ושחלות וחזרה של סרטן שד, באותן נשים שבהן הוכחה הנשאות הגנטית.

חשוב לנו!

בנגה מדיקל שאת ההחלטה וההסכמה לניתוח כריתת שחלות תקבלי לאחר ייעוץ מיטבי הכולל גם ייעוץ גנטי וביצוע בדיקה גנטית במידת הצורך.

כריתת שחלות – מהו הניתוח?

כריתת שחלות - הניתוח | נגה מדיקל - המרכז לכירורגיה גינקולוגית מתקדמת
במרבית המקרים מבוצע ניתוח כריתת שחלות בגישה לפרוסקופית. מדובר בניתוח קצר יחסית ולאחריו אשפוז והחלמה קצרים יחסית. הניתוח מבוצע תוך ביצוע חתכים מזעריים בדופן הבטן. ההחלמה מהניתוח מהירה ומאפשרת חזרה לשגרה בצורה מלאה תוך זמן קצר.

 

 

 

 

"אפקט אנג'לינה ג'ולי " …

השחקנית אנג'לינה ג'ולי הודיעה במרץ 2015, באמצעות מאמר ב"ניו-יורק-טיימס" שביצעה ניתוח כריתת חצוצרות-שחלות. לג'ולי רקע משפחתי מדרגה ראשונה של סרטן (אמה, סבתה ודודתה) והיא נשאית של מוטציית BRCA1 אשר קשורה עם סיכון מוגבר של 87% לסרטן שד וסיכון של 59% לסרטן שחלות. היא הסבירה את הפרסום בכך שרצתה לגרום לנשים בסיכון שתהיינה מודעות לאפשרות לבצע ניתוח זה. לאחר הפרסום של השחקנית לפני שנתיים, על הסרת שדיה למטרת מניעה, דווח על עליה גדולה במספר הבדיקות לנשאות מוטציית BRCA1 וניתוחי הסרת שד מניעתיים, תופעה שכבר קיבלה כינוי רפואי מקצועי "אפקט אנג'לינה ג'ולי " …

 

מנתחים ומטפלים מובילים בנגה מדיקל-

נגה מדיקל, מרכז מצוינות בכירורגיה גינקולוגית המאגד לתוכו מומחים מובילים בקשת רחבה של תחומי טיפול מעולם רפואת הנשים. את המרכז בנינו, רופאים, מטפלים ומנהלים מעולם הרפואה והבריאות מתוך ניסיון אישי ומקצועי שלנו ושל המטופלות שלנו ולאור הצורך בבית אחד הנותן מענה כולל לנשים הסובלות מבעיות מורכבות בגינקולוגיה. חרתנו על דגלנו מתן מענה שלם, מקיף ומקצועי ביותר לנשים בשלל גילאים. צוות המומחים של נגה מדיקל מורכב מרופאים מובילים בתחומי רפואת נשים, כולם מנהלי מחלקות ויחידות בבתי חולים מובילים בישראל המביאים עמם ידע וניסיון עשיר, ואת חזית קדמת הרפואה הגינקולוגית.

רופאים מומחים בנגה מדיקל המבצעים ניתוחים לפרוסקופיים-

פרופ' מוטי פנסקי-

מומחה ברפואת נשים, כירורגיה גניקולוגית וכירורגיה זעיר פולשנית (לפרוסקופיה, היסטרוסקופיה ורובוטיקה) מנהל מחלקת נשים ויולדות בבית חולים אסותא אשדוד. מנתח בכיר בבתי החולים אסותא והרצליה מדיקל סנטר.

דר' יובל קאופמן-

מומחה בגינקולוגיה עם מומחיות על בכירורגיה לפרוסקופית מתקדמת והיסטרוסקופיות מנהל המרכז הרב תחומי לטיפול באנדומטריוזיס ואחראי על היחידה לכירורגיה זעיר פולשנית, מרכז רפואי כרמל.

דר' בני פיינר- מומחה ברפואת נשים, אורוגניקולוגיה וכירורגיה משקמת לרצפת האגן מנהל היחידה לאורוגניקולוגיה במרכז הרפואי הלל יפה. מנתח בכיר בבתי החולים אסותא והרצליה מדיקל סנטר.

דר אושרי בראל

דר' אושרי בראל- מנהל היחידה הגינקולוגית בחטיבת הנשים והמיילדות בבית החולים הציבורי אסותא אשדוד. בעל נסיון רב בכירורגיה גינקולוגית, בניתוחים לפרוסקופים ובפעולות היסטרוסקופיות ועוסק במחקר בתחומי אנדומטריוזיס, כירורגיה לפרוסקופית וניתוחי חלל הרחם.

phone-header-iconליצירת קשר התקשרי עכשיו: 072-3728084

 

את לא לבד
לרשות מטופלותינו עומד צוות האמון על סיוע וליווי במערך ההחזרים והביטוחים ומימון הניתוח
התקשרי עכשיו בכל שאלה 072-3728084