מיומה (שרירן) ברחם

אחד המצבים הבריאותיים הנפוצים בתחום הגניקולוגיה ובריאות האישה הוא התהוות של גידול שפיר (שאינו סרטני), הידוע כמיומה או שרירן ברחם. גידול זה מופיע אצל 20 עד 50 אחוז מהנשים מעל גיל שלושים, שעודן פוריות. הגידול לרוב אינו מהווה סכנה ובדרך כלל לא מגיע למצב המשפיע על התחושה או על התפקוד היומיומי של הנשים. מכיוון שבמקרים אלו אין כל תלונה, הגידול אינו מתגלה כלל. ועדיין, כרבע מהנשים הסובלות מהתופעה עלולות לסבול מקשת רחבה של בעיות.


מאמר זה נועד לסייע לך אם גם את סובלת משרירן ברחם. ריכזנו עבורך סידרת שאלות ותשובות של מטופלות על שרירנים ברחם – מה זה בעצם? איך תדעי אם גם את סובלת מהבעיה? מדוע זה קורה? מהן גישות הטיפול הנפוצות ומה הן טכנולוגיות הטיפול המתקדמות? ומיהו הרופא המומחה שיכול לסייע לך בצורה הטובה ביותר?

 

הצוות המקצועי בנגה מדיקל עומד לרשותך למידע נוסף, חשיבה והתייעצות, בכל עניין ובכל שלב של הטיפול בבעיה הגניקולוגית, עד להחלמה. גישתנו ערכית, ייחודית ובלתי מתפשרת. אנו רואים רפואה נכונה ומקצועית בתפיסה הוליסטית המשלבת ראייה כוללת של המטופלת וצרכיה, לצד המטפל הנכון שיעמוד לצידה לאורך המסע הטיפולי .
אנחנו כאן גם עבורך. 

התקשרי עכשיו למידע נוסף או לקביעת תור: 072-3728083


MEIDA

מהו שרירן (או מיומה) ומהן הסכנות בהמצאות שרירן ברחם?

שרירן עלול להיות הגורם למגוון בעיות ברמות חומרה שונות, ביניהן: נטייה לדלקות כרוניות מתמשכות, בעיות בעיכול (כולל בטן תפוחה), בעיות במערכת השתן (מתן שתן בתכיפות גבוהה, אי-שליטה במתן שתן ואפילו, במקרים בהם המיומה נמצאת בשופכן או בכליות, חסימה של דרכי השתן כליל), נטייה לדימום כבד בזמן הווסת ואף כאבים חזקים במהלך קיום יחסי מין.
במקרים חמורים במיוחד, בהתאם לגודל ולמיקום של הגידול (לעיתים גם מחוץ לחלל הרחם) עשויה להיווצר פגיעה באספקת הדם הסדירה לאזור דופן הרחם, מצב המחייב התערבות רפואית מיידית.
תופעות נוספות שעשויות להופיע כתוצאה משרירנים, אינן מהוות אינדיקציה ברורה וישירה למערכת הרבייה, כמו למשל- כאבים ותחושת לחץ באזור האגן, עצירות, הפרעות עיכול ועוד.
סכנות אלה הן הסיבות להמלצה לנשים פוריות מעל גיל שלושים לבצע בדיקות שגרתיות לשלילה או לאיתור מוקדם של התופעה.

 

 שרירן ברחם, מיומה ברחם - גילוי וטיפול, מרפאת מומחים | נגה מדיקל - המרכז לכירורגיה גינקולוגית מתקדמת

מיומה ברחם גילוי וטיפול-

גילוי של מיומה נעשה לרוב בעזרת מכשיר אולטרא-סאונד או מכשיר MRI (מכשיר להדמיית תהודה מגנטית). ההפניה לבדיקה כזו נעשית על ידי  הרופא/ה הגניקולוג/ית בהתאם לסימנים ותלונות המעלים חשד לנוכחות של גידול.
דרכי הטיפול האפשריות במצב של מיומה כוללות-
  • הסרת המיומות באופן ישיר, בהליך כירורגי, לרוב מתבצע בהיסטרוסקופיה או בלפרוסקופיה
  • מגוון תרופות מותאמות למצב הרפואי
  • טיפולים הורמונאליים לטיפול במיומה אך אלה עשויים לזרז הופעתם של תסמינים מוקדמים לגיל האל-ווסת.
  • טיפולים לא פולשניים כגון אולטרא-סאונד ממוקד.
  • ובהתאם לצורך, תהליך אמבוליזציה בצנתור (ללא הרדמה מלאה) או ניתוח לכריתת הרחם.

התקשרי עכשיו למידע נוסף או לקביעת תור: 072-3728083 


 

מנתחים ומטפלים מובילים בנגה מדיקל:

נגה מדיקל, מרכז מצוינות בכירורגיה גינקולוגית המאגד לתוכו מומחים מובילים בקשת רחבה של תחומי טיפול מעולם רפואת הנשים. את המרכז בנינו, רופאים, מטפלים ומנהלים מעולם הרפואה והבריאות מתוך ניסיון אישי ומקצועי שלנו ושל המטופלות שלנו ולאור הצורך בבית אחד הנותן מענה כולל לנשים הסובלות מבעיות מורכבות בגינקולוגיה. חרתנו על דגלנו מתן מענה שלם, מקיף ומקצועי ביותר לנשים בשלל גילאים. צוות המומחים של נגה מדיקל מורכב מרופאים מובילים בתחומי רפואת נשים, כולם מנהלי מחלקות ויחידות בבתי חולים מובילים בישראל המביאים עמם ידע וניסיון עשיר, ואת חזית קדמת הרפואה הגינקולוגית.

פרופ' מוטי פנסקי

פרופ' מוטי פנסקי


מקים ומנהל את היחידה לאנדוסקופיה גינקולוגית ומנהל חטיבת נשים ויולדות במרכז הרפואי "אסף הרופא" . מומחה בכירורגיה גינקולוגית וכירורגיה זעיר פולשנית (אנדוסקופיה) .
קרא עוד...

ד"ר בני פיינר

ד"ר בני פיינר


מומחה ברפואת נשים, אורוגינקולוגיה וכירורגיה משקמת לרצפת האגן. מנהל היחידה לאורוגינקולוגיה במרכז הרפואי הלל יפה.
קרא עוד...

ד"ר יובל קאופמן

ד"ר יובל קאופמן


מומחה ברפואת נשים וכירורגיה אנדוסקופית מתקדמת. אחראי היחידה לכירורגיה זער פולשנית ומנהל המרכז הרב-תחומי לטיפול באנדומטריוזיס במרכז רפואי כרמל.
קרא עוד...

ד"ר יובל קאופמן

ד"ר רם קיילוס


כירורג פלסטי מומחה , העוסק בתחום משנת 1990.התמחה בכירורגיה כללית, בכירורגיה פלסטית ומיקרו- כירורגיה וגם בכירורגיה פלסטית לילדים.
קרא עוד...

ד"ר יובל קאופמן

ד"ר אושרי בראל


מנהל היחידה הגינקולוגית בחטיבת הנשים והמיילדות בבית החולים הציבורי אסותא אשדוד, התמחה ברפואת נשים, מיילדות ופריון ב"אסף הרופא" והמשיך להתמחות-על בכירורגיה גינקולוגית זעיר פולשנית מורכבת באוסטרליה.
קרא עוד...

ד"ר יובל קאופמן

פרופ' עוזי בלר


גינקו-אונקולוג, לשעבר מנהל אגף נשים ויולדות במרכז הרפואי שערי צדק ומנהל המרכז לבריאות האישה של שירותי בריאות כללית בירושלים.
קרא עוד...

ד"ר בני פיינר

ד"ר עדה רוזן


כירורגית מומחית , מתמחה בגידולי שד, פרוקטולוגיה ורצפת האגן
קרא עוד...

ד"ר בני פיינר

ד"ר אביעד הופמן


כירורג בכיר במחלקה לכירורגיה כללית במרכז הרפואי רמב"ם, אחראי על תחום ממאירויות חלל הצפק ומנהל מכון השד.
קרא עוד...

ד"ר בני פיינר

אבי קליין


מטפל בכיר ברפואה סינית בדגש על גינקולוגיה-סינית ופריון האישה והגבר (דיקור, צמחי מרפא ותזונה).
קרא עוד...

ד"ר בני פיינר

יפעת קמר


פיזיותרפיסטית מומחית לשיקום אורוגינקולוגי , שיקום רצפת האגן לנשים וילדים. מתמחה בטיפול לכאבי עריה בטכניקות מתקדמות.
קרא עוד...

ד"ר בני פיינר

רותם סול


רותם סול היא פזיוטרפיסטית מוסמכת , מתמחה בתחום שיקום רצפת האגן מדריכת פילאטיס וכושר גופני ומדריכת הכנה ללידה.
קרא עוד...


ד"ר בני פיינר

גילי פז


דיאטנית קלינית, מטפלת באנדומטריוזיס, התנהגויות אכילה ואכילה קשובה בגישת שפת האכילה.
קרא עוד...