ניתוחים גינקולוגיים בגישה נרתיקית vNOTES

כריתת חצוצרות, קשירת חצוצרות, כריתת שחלות ללא חתך, מניעת הריון תמידית והפחתת סיכון לסרטן בו זמנית.
 
נשים רבות נדרשות ומופנות לניתוחים גינקולוגיים עקב בעיות רפואיות  ברחם, בחצוצרות ובשחלות  והן נשארות עם צלקת או צלקות ניתוחיות בדופן הבטן לאחריהם. מטבע הדברים לניתוחים הגניקולוגים הללו יש גם מרכיבים של כאב והחלמה שמשפיעים פעמים רבות גם על ההחלטה מתי ואם לבצע את הניתוח הגניקולוגי. מהם ניתוחי ה vnn? איך הם מתבצעים?  מה החדשנות שהם מביאים? מה יתרונותיהם? לאילו נשים הם  יכולים להוות פתרון ניתוחי מתאים?

המאמר סוקר את הניתוחים הגינקולוגים החדשניים והמתקדמים באמצעות כירורגיה זעיר פולשנית בשיטת vNOTES  ואת החדשנות והבשורה שהם מביאים לעולם הרפואה ולנשים רבות. הדור המתקדם של הניתוחים הגינקולוגיים בשיטת vNOTES  לוקח את הכירורגיה הזעיר פולשנית צעד אחד קדימה ומאפשר שיפור משמעותי לנשים במדדים של הצלחה ניתוחית, החלמה, כאב וגם היעדר צלקות.

המאמר נכתב על ידי ד"ר בני פיינר מנהל היחידה לאורוגינקולוגיה ורצפת האגן בבית החולים 'הלל יפה' ומנהל המרפאה הרב תחומית לרצפת האגן ב'נגה מדיקל'. ד"ר פיינר עורך את הניתוחים הגינקולוגיים בגישה הנרתיקית –  vNOTES.

מרכז רפואי 'נגה מדיקל' מאגד, גינקולוגים מנתחים מהמובילים והמנוסים בתחום הגניקולוגיה הנרתיקית המשלבים טכנולוגיה רפואית מתקדמת ביותר. בין מומחינו – פרופ' מוטי פנסקי, דר' בני פיינר, דר' יובל קאופמן, דר' מורן פז ודר' אושרי בראל. הצוות הרפואי  עומד לרשות הנשים למידע נוסף, חשיבה והתייעצות, בכל עניין ובכל שלב של הטיפול בבעיה הגינקולוגית ובכל הקשור לניתוחים גניקולוגים בכלל ובגישה נרתיקית VNOTES. גישתנו  הרפואית  'בנגה מדיקל' ערכית, ייחודית ובלתי מתפשרת. אנו רואים רפואה נכונה ומקצועית בתפיסה הוליסטית המשלבת ראייה כוללת של המטופלת וצרכיה, בעזרת הרופא הגינקולוג  המקצועי שמלווה את המטופלת אנחנו ב'נגה מדיקל', כאן גם עבורכן.

התקשרו עכשיו אלינו ל 'נגה מדיקל' למידע נוסף או לקביעת תור: 072-3728084

כיצד התפתחו הניתוחים הגינקולוגים הזעיר פולשניים?

לאורך השנים הופכים תחומים רבים בכירורגיה ובפרט בכירורגיה הגינקולוגית ליותר ויותר זעיר פולשניים. ניתוחים גינקולוגים המבוצעים דרך פתחים קטנים (לפרוסקופיה) בהשוואה לחתך גדול. ניתוחים אלו מאופיינים במשך החלמה קצר והפחתה בכאב. אולם, ניתוחים לפרוסקופים אלו  עדיין מצריכים ביצוע של מספר חתכים בדופן הבטן, דבר  המקשה על חלק מהמטופלות הזקוקות לניתוח גינקולוגי. ניתוחים אלו  מרתיעים פעמים רבות עקב הצלקות הנותרות לאחר הניתוח הגינקולוגי, הפוגעות במראה הגוף  ועקב החשש מתקופת ההחלמה לאחר הניתוח הגניקולוגי הכוללת ריפוי הפצעים על כל המשמעויות הנגזרות מכך התמודדות עם כאב, דימום, אפשרות לזיהום הפצע הניתוחי  וכו'. בשנים האחרונות  החלו לנתח בשיטה חדשנית vNOTES המאגדת יתרונות בתחומים כירורגים שונים.

ניתוחים גינקולוגיים בגישה נרתיקית vNOTES

מהם ניתוחי הגינקולוגיה בגישה הנרתיקית vNOTES?

בשנים האחרונות תופסת תאוצה שיטה ניתוחית חדשנית שהינה מרחיקת לכת אף יותר ומבוססת על ביצוע ניתוחים דרך פתחים טבעיים הקיימים בגוף ללא חתכים נוספים כלל. השיטה הניתוחית הגינקולוגית מכונה בקיצור NOTES שהן ראשי תיבות של המילים Natural Orifice Transluminal Endoscopic Surgery והכוונה היא לניתוח גינקולוגי לפרוסקופי לכל דבר. לראשי התיבות NOTES נוספה האות V עבור המילה Vaginal ('דרך הנרתיק'). שיטת הניתוח הגינקולוגי החדשני בשיטת vNOTES הוצגה לראשונה על ידי גינקולוג מנתח מבלגיה בשם Dr. Jan Baekelandt ומאז אומצה על ידי גינקולוגים ומרכזים רפואיים רבים במדינות רבות בעולם וגם בישראל.

שיטת ה vNOTES  הנה שיטה חדשנית לניתוח כירורגי גינקולוגי לאברי הרבייה כגון: רחם, שחלות, חצוצרות, ורצפת האגן. הניתוח הגינקולוגי בשיטת vNOTES  נערך דרך פתח יחיד בעומק הנרתיק של המטופלת. ניתוח גינקולוגי חדשני זה מאפשר יתרונות רפואיים של ניתוח לפרוסקופי  באמצעות סיב אופטי לרבות צפייה איכותית בתמונות של הגינקולוג המנתח בשדה הניתוח. הניתוח בשיטת vNOTES  מאפשר גישה טבעית ונוחה לניתוח מבלי שהגינקולוג המנתח נדרש לבצע כל חתך בדופן הבטן. כל הניתוח מתבצע דרך הווגינה שהנו  פתח טבעי  בגוף המטופלת אשר ממילא קיים.

כיצד מתבצע הניתוח הגינקולוגי בגישה הנרתיקית vNOTES?

הניתוח הגינקולוגי בשיטת vNOTES, מבוצע על ידי כירורג גינקולוגי תחת הרדמה כללית בעוד המטופלת שוכבת על גבה כשרגליה מונחות על רגליות בדומה לכיסא גינקולוגי. אל תוך הנרתיק של המטופלת, הגינקולוג מחדיר שרוול רך ייעודי שבקצהו החיצוני (כלומר בפתח הנרתיק), מעל שפתי הפות מונח מעין מכסה העשוי מחומר ג'לטיני שדרכו מוזרם גז לניפוח חלל הבטן של המטופלת בדומה ללפרוסקופיה רגילה.

במהלך הניתוח הגינקולוגי בשיטת vNOTES, הגינקולוג המומחה עורך את הניתוח, באמצעות החדרת המצלמה ויתר מכשירי הניתוח דרך הווגינה של המטופלת. המצלמה הלפרוסקופית מחוברת למסך ברזולוציה גבוהה וכך מתאפשרת לגינקולוג המנתח צפייה בחלל הבטן והאגן של המטופלת. בתום הניתוח הגינקולוגי בשיטת vNOTES  הגינקולוג המומחה מוציא  את המכשירים והשרוול מהנרתיק, תופר את הפתח בקצה הפנימי של נרתיק המטופלת.

כאמור בניתוח הגינקולוגי בשיטת vNOTES , אין כל חתכים או תפרים בדופן הבטן של המטופלת. הניתוח הגינקולוגי בשיטת vNOTES מאפשר למטופלת מהלך החלמה מהיר וקל מהניתוח. כל זאת בהשוואה לניתוחים פתוחים הנערכים באמצעות חתך בטני גדול והן לעומת ניתוחים גינקולוגים לפרוסקופיים קונבנציונאליים. גם מבחינה אסתטית לניתוח גינקולוגי בשיטת  vNOTES יש יתרון מהותי מטבע הדברים.

מהם סוגי הניתוחים הגינקולוגים בשיטת vNOTES?

סוגי הניתוחים בתחום הגינקולוגיה שניתן לבצע בשיטת vNOTES רבים ומגוונים וכוללים בין היתר:

קשירת חצוצרות / כריתת חצוצרות

ניתוח קשירת חצוצרות או כריתת חצוצרות נערכים לנשים המעוניינות במניעת הריון באופן בלתי הפיך, או נשים המנועות מסיבה רפואית להשתמש באמצעי מניעה אחרים. בעבר היה נהוג לבצע לנשים הליך ניתוחי לקשירת החצוצרות, כיום לאור מידע מוצק ממחקרים רפואיים רבים המצביעים על כך שחלק ניכר ממקרי סרטן השחלות מתחיל בעצם בחצוצרה, ההמלצה הרפואית הנה להסיר את החצוצרות בשלמותן ולא לקשור אותן. חשוב להדגיש כי לחצוצרה בגוף האישה אין שום תפקוד הורמונלי וחסרונה אינו גורם לתסמינים כלשהם (להבדיל  מהשחלה).

כריתת שחלות מניעתית

ניתוח לכריתת שחלות מניעתית נערך בצורה יזומה לנשים עם סיכון משפחתי/ גנטי מוגבר ללקות בסרטן השד/ שחלה למשל עקב נשאות למוטציה בגן BRCA.

כריתת שחלה או שחלות

ניתוח כריתת שחלה או שחלות נערך לנשים שיש להן ממצאים ציסטיים מסוגים שונים בשחלות.

כריתת הרחם

ניתוחים לכריתת רחם נערכים אצל נשים מסיבות שונות כגון: גידולים  שפירים ברחם המתבטאים בדימום ווסתי מוגבר וכישלון טיפול רפואי באמצעים שאינם ניתוחיים. או עקב מצב טרום ממאיר בצוואר הרחם – 'CIN' או 'היפרפלזיה' ברירית הרחם –רחם שרירני בגודל מסוים, צניחת הרחם בדרגה מתקדמת ועוד.

ייעוץ רפואי לפני ניתוח גינקולוגי בשיטת vNOTES?

לפני ההחלטה על  ביצוע ניתוח גינקולוגי  בשיטת vNOTES תוזמני ליעוץ רפואי על ידי גינקולוג מומחה בתחום הניתוחים החדשניים הללו שיעבור על  ההיסטוריה הרפואית שלך יבדוק אותך ויחליט על הצורך בניתוח. ניתוח גינקולוגי  בשיטת vNOTES   נחשב כניתוח חדשני  בטוח יחסית, עם אפשרות  נמוכה לסיבוכים, החלמה מהירה,  ללא צלקות. היות  ומדובר בניתוח גינקולוגי חדשני ופורץ דרך  חשוב שהגינקולוג  הנבחר לביצועו יהיה מומחה ובעל ניסיון מוכר ומיומן בביצוע ניתוחים גינקולוגים אלו.

כיצד ניתן לממן ולממש זכויות ביטוח ניתוח גינקולוגי בשיטת vNOTES?

אנו, במרכז 'נגה מדיקל', מתמחים בייעוץ ומימוש זכויות ביטוח על מנת שתקבלי את המגיע לך. לשקט הנפשי שלך חשיבות רבה להצלחת הניתוח הגינקולוגי בשיטת .  vNOTES לכן, חשוב לנו ללוות אותך ולסייע לך גם בהיבטים הכלכליים של הניתוח . לקראת הניתוח הגינקולוגי בשיטת vNOTES  תסייע לך יועצת רפואית בבדיקת פוליסות הביטוח הרפואי שברשותך ובהגשת התביעות לביטוחי הבריאות שלך עד להשגת התחייבויות לכיסוי ולמימון הניתוח.

גינקולוגים מומחים ב'נגה מדיקל' לביצוע ניתוחי vNOTES

'נגה מדיקל', מרכז רפואי בכירורגיה גינקולוגית המאגד בתוכו מומחים מובילים בקשת רחבה של תחומי טיפול מעולם רפואת הנשים. צוות הרופאים המומחים שלנו 'בנגה מדיקל' מורכב מרופאים  גינקולוגים מובילים ברפואת נשים ובניתוחים גינקולוגים.

גישה ושיטת Vnotes  לניתוחים גינקולוגים, על כל יתרונותיה היא שרות רפואי נוסף המוצע למטופלות שלנו במסגרת קבוצת 'נגה מדיקל' – המרכז לכירורגיה גינקולוגית מתקדמת. הניתוחים הגניקולוגים בשיטת Vnotes  מבוצעים ע"י דר' בני פיינר, רופא מומחה באורוגינקולוגיה ושיקום רצפת האגן ובכירורגיה גינקולוגית לפרוסקופית ורובוטית, אשר השתתף בהשתלמות הרשמית הראשונה שנערכה בישראל לניתוחים בשיטת vNOTES.

מרכז 'נגה מדיקל' נבנה על ידי רופאים, מטפלים ומנהלים מעולם הרפואה והבריאות מתוך ניסיון אישי ומקצועי שלנו ושל המטופלות שלנו ולאור הצורך בבית אחד הנותן מענה כולל לנשים הסובלות מבעיות מורכבות בגינקולוגיה. חרתנו על דגלנו מתן מענה שלם, מקיף ומקצועי ביותר לנשים בשלל גילאים. צוות המומחים של 'נגה מדיקל' מורכב מרופאים מובילים בתחומי רפואת נשים, כולם מנהלי מחלקות ויחידות בבתי חולים מובילים בישראל המביאים עמם ידע וניסיון עשיר, ואת חזית קדמת הרפואה הגינקולוגית.