ניתוח הצרת נרתיק

נשים רבות, במיוחד כאלו שעברו לידה או לידות וגינאליות, אינן מרוצות מהשינויים שחלו במבנה הנרתיק ובמראה של פתח הנרתיק בעקבות הלידה. מאחר ומדובר בנושא אינטימי שיש סביבו מבוכה רבה, מרבית הנשים אינן פונות לקבל עזרה רפואית. הן "משלימות" עם המצב וחיות עם הקושי שנוצר עקב בושה, תחושת אי נוחות יומיומית ועקב פגיעה בדימוי הגוף ובביטחון העצמי, בפרט (אך לא רק) בכל הקשור בהיבטים האינטימיים של הזוגיות ובתפקוד המיני.

ישנן היום פרוצדורות רפואיות מתקדמות המאפשרות פתרון מיטבי לנושא בטכנולוגיות מתקדמות עם תוצאות מצויינות.

מאמר זה נועד לסייע לך אם נדרשת לטיפול , ריכזנו עבורך שאלות ותשובות על הפעולה, מהי הפעולה? איך היא מתבצעת? באילו מצבים היא מטפלת? מה מגיע לך במסגרת ביטוחי הבריאות שברשותך? ועוד. במרפאה הרב תחומית לאסטטיקה וגינאלית מבית נגה מדיקל בית אחד לטיפול כולל ושלם בבעיות של רצפת האגן . המרפאה, בראשות ד"ר בני פיינר מומחה מוביל בתחום אורוגניקולוגיה ורצפת האגן ולצידו מומחים מובילים בתחומם, מציעה מגוון רחב של טיפולים – הן טיפולים שמרניים והן טיפולים ניתוחיים מהמתקדמים והחדשניים וכן צוות ומערך שירות מסייע . אנחנו כאן גם עבורך.

התקשרי עכשיו למידע נוסף או לקביעת תור: 072-3728083


מהי מטרת הניתוח ואיזו בעיה הוא בא לפתור?

הניתוח להצרת הנרתיק נועד לפתור בעיה של נשים החשות כי פתח הנרתיק שלהן רחב מכפי שהיה בעבר, דבר הפוגם בהנאה בעת קיום יחסי מין.

כיצד מבוצע הניתוח?

הניתוח מבוצע דרך הנרתיק וכולל מספר שלבים: ראשית, מבוצע חתך לאורך הדופן האחורית של הנרתיק. לאחר מכן מופרדת רירית הנרתיק מרקמת החיבור שמתחת לנרתיק ומהרקטום. בשלב הבא מבוצע חיזוק והידוק של הרקמות על ידי תפרים ובסוף התהליך – תפירה מחדש של שולי רירית הנרתיק. במידת הצורך ניתן גם לשחזר, באותו הניתוח, את הפרינאום (האזור שבין פתח הנרתיק לפי הטבעת).  

מהם התסמינים שניתוח הצרת נרתיק נועד לתת להם מענה?


• התרחבות פתח הנרתיק. בעקבות לידה וגינאלית עלול להיווצר מפתח נרתיקי רחב במיוחד העלול לפגום הן במראה של הפות והן בתחושה.
• שחיקת הגופיף הפרינאלי, כלומר, המרווח שבין פתח הנרתיק לבין פי הטבעת, לעיתים קרובות כתוצאה מלידה. הגופיף הפרינאלי הוא אזור חשוב המהווה נקודת מפגש למספר שרירים ונוטל חלק בתמיכה הרקמתית בשליש החיצוני של הנרתיק. מעבר לליקוי האסתטי שנגרם כאשר יש שחיקה באזור הזה, עשוי הפגם, עקב איבוד התמיכה, לגרום בטווח הארוך לצניחה של דופן הנרתיק האחורי והתבלטות הרקטום אל עבר הנרתיק. לפיכך, כחלק מניתוח הצרת נרתיק, חשוב לשקם את הגופיף הפרינאלי ולבנותו מחדש, כאשר הוא נשחק.
• התרחבות חלל הנרתיק – באה לידי ביטוי בתחושת חולשה בדפנות הנרתיק כתוצאה מהיחלשות השרירים ורקמת החיבור המצויים באזור זה, בהפחתה או העדר תחושה בעת קיום יחסי מין, ותלונה אופיינית נוספת היא חוסר יכולת להשתמש בטמפון בזמן הווסת כיוון שהוא מחליק החוצה.
• הופעת עיוותים בפתח הנרתיק –בעקבות חיתוך החיץ בעת לידה (´אפיזיוטומיה´) על ידי הרופא המיילד או בעקבות תפירה של קרעים שהתרחשו באופן ספונטני במהלך הלידה, עשויים להופיע עיוותים ואסימטריה בפתח הנרתיק. במהלך ניתוח הצרת נרתיק מבוצע שיקום של האזור.
האם קיימים סיכונים בניתוח? בכל התערבות ניתוחית קיימים סיכונים ועדיין, הסיכונים הכרוכים בניתוח הצרת נרתיק הינם מועטים וכוללים:
• סיכוני הרדמה – הניתוח מתבצע על פי רוב תחת הרדמה כללית או אזורית (באמצעות זריקה בגב, בדומה לאפידורל בלידה). הסיכוי לסיבוכים בעקבות הרדמה באשה בריאה הינו זעום ביותר.
• הופעת כאב קבוע או כאב במהלך יחסי מין גם לאחר תקופת ההחלמה. זהו סיכון נדיר שניתן לטפל בו ע"י פיזיותרפיה לרצפת האגן, הזרקה מקומית של תרופות להרפיה ושיכוך כאב או במקרים חריגים על ידי התערבות ניתוחית נוספת.
• פגיעה במבנים סמוכים (מעי, כלי דם אגניים) – זהו סיכון תיאורטי, עקב הקרבה לאברי האגן, אך הוא נדיר ביותר
אם את, כנשים רבות אחרות, סובלת מן התסמינים של התרחבות הנרתיק, אנחנו כאן עבורך. במקצועיות רבה, בדיסקרטיות מוחלטת ובאופן המכבד ביותר. מניסיוננו הרב – נשים העוברות הצרת נרתיק מרגישות נפלא ותחושת הביטחון העצמי חוזרת אליהן. במרפאה הרב תחומית לטיפול ברצפת האגן מבית נגה מדיקל בית אחד לטיפול כולל ושלם בבעיות של רצפת האגן . המרפאה, בראשות ד"ר בני פיינר מומחה מוביל בתחום אורוגניקולוגיה ורצפת האגן ומומחים מובילים בתחומם, מציעה מגוון רחב של טיפולים – הן טיפולים שמרניים והן טיפולים ניתוחיים מהמתקדמים והחדשניים וכן צוות ומערך שירות מסייע.

מנתחים ומטפלים מובילים בנגה מדיקל:

נגה מדיקל, מרכז מצוינות בכירורגיה גינקולוגית המאגד לתוכו מומחים מובילים בקשת רחבה של תחומי טיפול מעולם רפואת הנשים. את המרכז בנינו, רופאים, מטפלים ומנהלים מעולם הרפואה והבריאות מתוך ניסיון אישי ומקצועי שלנו ושל המטופלות שלנו ולאור הצורך בבית אחד הנותן מענה כולל לנשים הסובלות מבעיות מורכבות בגינקולוגיה. חרתנו על דגלנו מתן מענה שלם, מקיף ומקצועי ביותר לנשים בשלל גילאים. צוות המומחים של נגה מדיקל מורכב מרופאים מובילים בתחומי רפואת נשים, כולם מנהלי מחלקות ויחידות בבתי חולים מובילים בישראל המביאים עמם ידע וניסיון עשיר, ואת חזית קדמת הרפואה הגינקולוגית.
פרופ' מוטי פנסקי

פרופ' מוטי פנסקי


מקים ומנהל את היחידה לאנדוסקופיה גינקולוגית ומנהל חטיבת נשים ויולדות במרכז הרפואי "אסף הרופא" . מומחה בכירורגיה גינקולוגית וכירורגיה זעיר פולשנית (אנדוסקופיה) .
קרא עוד…

ד"ר בני פיינר

ד"ר בני פיינר


מומחה ברפואת נשים, אורוגינקולוגיה וכירורגיה משקמת לרצפת האגן. מנהל היחידה לאורוגינקולוגיה במרכז הרפואי הלל יפה.
קרא עוד…

ד"ר יובל קאופמן

ד"ר יובל קאופמן


מומחה ברפואת נשים וכירורגיה אנדוסקופית מתקדמת. אחראי היחידה לכירורגיה זער פולשנית ומנהל המרכז הרב-תחומי לטיפול באנדומטריוזיס במרכז רפואי כרמל.
קרא עוד…

ד"ר יובל קאופמן

ד"ר רם קיילוס


כירורג פלסטי מומחה , העוסק בתחום משנת 1990.התמחה בכירורגיה כללית, בכירורגיה פלסטית ומיקרו- כירורגיה וגם בכירורגיה פלסטית לילדים.
קרא עוד…

ד"ר יובל קאופמן

ד"ר אושרי בראל


מנהל היחידה הגינקולוגית בחטיבת הנשים והמיילדות בבית החולים הציבורי אסותא אשדוד, התמחה ברפואת נשים, מיילדות ופריון ב"אסף הרופא" והמשיך להתמחות-על בכירורגיה גינקולוגית זעיר פולשנית מורכבת באוסטרליה.
קרא עוד…

ד"ר יובל קאופמן

פרופ' עוזי בלר


גינקו-אונקולוג, לשעבר מנהל אגף נשים ויולדות במרכז הרפואי שערי צדק ומנהל המרכז לבריאות האישה של שירותי בריאות כללית בירושלים.
קרא עוד…

ד"ר בני פיינר

ד"ר עדה רוזן


כירורגית מומחית , מתמחה בגידולי שד, פרוקטולוגיה ורצפת האגן
קרא עוד…

ד"ר בני פיינר

ד"ר אביעד הופמן


כירורג בכיר במחלקה לכירורגיה כללית במרכז הרפואי רמב"ם, אחראי על תחום ממאירויות חלל הצפק ומנהל מכון השד.
קרא עוד…

ד"ר בני פיינר

אבי קליין


מטפל בכיר ברפואה סינית בדגש על גינקולוגיה-סינית ופריון האישה והגבר (דיקור, צמחי מרפא ותזונה).
קרא עוד…

ד"ר בני פיינר

יפעת קמר


פיזיותרפיסטית מומחית לשיקום אורוגינקולוגי , שיקום רצפת האגן לנשים וילדים. מתמחה בטיפול לכאבי עריה בטכניקות מתקדמות.
קרא עוד…

ד"ר בני פיינר

רותם סול


רותם סול היא פזיוטרפיסטית מוסמכת , מתמחה בתחום שיקום רצפת האגן מדריכת פילאטיס וכושר גופני ומדריכת הכנה ללידה.
קרא עוד…


ד"ר בני פיינר

גילי פז


דיאטנית קלינית, מטפלת באנדומטריוזיס, התנהגויות אכילה ואכילה קשובה בגישת שפת האכילה.
קרא עוד…