פוליפ בחלל הרחם

מאמר זה נועד לסייע לך אם גם את סובלת מפוליפים ברחם. ריכזנו עבורך סידרת שאלות ותשובות של מטופלות על פוליפים ברחם – מה זה בעצם? איך תדעי אם גם את סובלת מהבעיה? מדוע זה קורה? מהן גישות הטיפול הנפוצות ומה הן טכנולוגיות הטיפול המתקדמות ומיהו הרופא המומחה שיכול לסייע לך בצורה הטובה ביותר?
במרפאה הרב תחומית לכירורגיה גניקולוגית מבית נגה מדיקל, בית אחד לטיפול כולל ושלם בבעיות גניקולוגיות מורכבות , חוברים יחד מיטב המומחים בתחום. המרפאה מציעה מגוון רחב של טיפולים בשימוש בגישות הניתוחיות החדשניות ביותר שבנמצא (ניתוח זעיר פולשני, לפרוסקופיה, ניתוחים רובוטיים ועוד) בשילוב עם צוות ומערך שירות מסייע .
אנחנו כאן גם עבורך. 

 

TASMINIM

התקשרי עכשיו למידע נוסף או לקביעת תור: 072-3728083


מהם פוליפים ברחם?

המצאות פוליפים ברחם היא תופעה נפוצה בקרב נשים רבות. הפוליפים הם גידולים המופיעים על רירית הרחם. הגידולים שונים בגודלם ובאופיים.  הם עשויים להיות שפירים או ממאירים. האבחון הראשוני וזיהוי נתוני הגידול הם שקובעים את המשך הטיפול. לאבחון הראשוני חשיבות רבה גם במניעת תופעות לוואי העשויות להיות חמורות.

מהן הסכנות של המצאות פוליפים ברחם

המצאות פוליפים ברחם עשויה להיות גורם או זרז למספר תופעות, מסוכנות יותר או פחות, זאת בהתאם למספר משתנים אשר העיקריים בהם:
1. דימום – בחלק מהמקרים, המצאות פוליפים ברחם עשויה לגרום דימום. עוצמת הדימום היא אינדיקאטור לחומרת המצב. גם דימום קל אך מתמשך לאורך זמן, מהווה סכנה ממשית ועשוי להצביע או לרמוז על קיום בעיות אחרות, המחייבות התייחסות של רופא מומחה.
2. פגיעה בפוריות – הימצאות פוליפ בחלל הרחם עלולה לפגוע משמעותית ברמת הפוריות, על ידי הפרעה ושיבוש קליטת העובר ברירית הרחם. לא כל פוליפ ברחם בהכרח יפגע בפוריות,  אך האפשרות קיימת, ובמקרים בהם מדובר באישה בגיל הפוריות המבקשת להרות, רצוי לאבחן את המצב מוקדם ככל האפשר.

קיימות תופעות נוספות הקשורות לפוליפים, מעבר לשתיים שצוינו לעיל, והן משתנות בהתאם לגודל הפוליפים ולמיקום שלהם ברחם.

 screen-shot2_610-150x150

כיצד מטפלים בפוליפים?

הטיפולים משתנים בהתאם לחומרת הממצאים.
במקרים של פוליפים קטנים מאוד וא-סימפטומטיים, נהוג להתחיל את הטיפול במעקב והמתנה שכן פוליפים כאלה נוטים להיעלם באופן ספונטני.
טיפול תרופתי,  בעיקר מתן תרופות הורמונאליות, יינתן בניסיון להקטין את הפוליפים. הטיפול בתרופות חייב להיות מוגבל בזמן שכן השימוש בתרופות הללו יוצר בעצמו סיכונים שונים.
טיפול נוסף הינו הליך של גרידה להסרת הפוליפ התוך-רחמי, או לצורך לקיחת דגימה לבדיקה ושלילת ממאירות של הגידול.  כיום, כאשר יש החלטה להסיר פוליפ עקב חשש מסיבוכים והידרדרות של המצב (במקרי פגיעה בפוריות האישה, למשל),  מסירים אותו בניתוח היסטרוסקופיה.

אם גם את סובלת מתופעות דימום, בעיות פוריות, או תופעות אחרות הקשורות למערכת הרבייה,  צרי עמנו קשר עכשיו לייעוץ או לקביעת תור- 072-3728083

 

מומחים ומטפלים מובילים בנגה מדיקל:

נגה מדיקל, מרכז מצוינות בכירורגיה גינקולוגית המאגד לתוכו מומחים מובילים בקשת רחבה של תחומי טיפול מעולם רפואת הנשים. את המרכז בנינו, רופאים, מטפלים  ומנהלים מעולם הרפואה והבריאות מתוך ניסיון אישי ומקצועי שלנו ושל המטופלות שלנו ולאור הצורך בבית אחד הנותן מענה כולל לנשים הסובלות מבעיות מורכבות בגינקולוגיה. חרתנו על דגלנו מתן מענה שלם, מקיף ומקצועי ביותר לנשים בשלל גילאים. צוות המומחים של נגה מדיקל מורכב מרופאים מובילים בתחומי רפואת נשים, כולם מנהלי מחלקות ויחידות בבתי חולים מובילים בישראל המביאים עמם ידע וניסיון עשיר, ואת חזית קדמת הרפואה הגינקולוגית.

פרופ' מוטי פנסקי

פרופ' מוטי פנסקי


מקים ומנהל את היחידה לאנדוסקופיה גינקולוגית ומנהל חטיבת נשים ויולדות במרכז הרפואי "אסף הרופא" . מומחה בכירורגיה גינקולוגית וכירורגיה זעיר פולשנית (אנדוסקופיה) .
קרא עוד...

ד"ר בני פיינר

ד"ר בני פיינר


מומחה ברפואת נשים, אורוגינקולוגיה וכירורגיה משקמת לרצפת האגן. מנהל היחידה לאורוגינקולוגיה במרכז הרפואי הלל יפה.
קרא עוד...

ד"ר יובל קאופמן

ד"ר יובל קאופמן


מומחה ברפואת נשים וכירורגיה אנדוסקופית מתקדמת. אחראי היחידה לכירורגיה זער פולשנית ומנהל המרכז הרב-תחומי לטיפול באנדומטריוזיס במרכז רפואי כרמל.
קרא עוד...

ד"ר יובל קאופמן

ד"ר רם קיילוס


כירורג פלסטי מומחה , העוסק בתחום משנת 1990.התמחה בכירורגיה כללית, בכירורגיה פלסטית ומיקרו- כירורגיה וגם בכירורגיה פלסטית לילדים.
קרא עוד...

ד"ר יובל קאופמן

ד"ר אושרי בראל


מנהל היחידה הגינקולוגית בחטיבת הנשים והמיילדות בבית החולים הציבורי אסותא אשדוד, התמחה ברפואת נשים, מיילדות ופריון ב"אסף הרופא" והמשיך להתמחות-על בכירורגיה גינקולוגית זעיר פולשנית מורכבת באוסטרליה.
קרא עוד...

ד"ר יובל קאופמן

פרופ' עוזי בלר


גינקו-אונקולוג, לשעבר מנהל אגף נשים ויולדות במרכז הרפואי שערי צדק ומנהל המרכז לבריאות האישה של שירותי בריאות כללית בירושלים.
קרא עוד...

ד"ר בני פיינר

ד"ר עדה רוזן


כירורגית מומחית , מתמחה בגידולי שד, פרוקטולוגיה ורצפת האגן
קרא עוד...

ד"ר בני פיינר

ד"ר אביעד הופמן


כירורג בכיר במחלקה לכירורגיה כללית במרכז הרפואי רמב"ם, אחראי על תחום ממאירויות חלל הצפק ומנהל מכון השד.
קרא עוד...

ד"ר בני פיינר

אבי קליין


מטפל בכיר ברפואה סינית בדגש על גינקולוגיה-סינית ופריון האישה והגבר (דיקור, צמחי מרפא ותזונה).
קרא עוד...

ד"ר בני פיינר

יפעת קמר


פיזיותרפיסטית מומחית לשיקום אורוגינקולוגי , שיקום רצפת האגן לנשים וילדים. מתמחה בטיפול לכאבי עריה בטכניקות מתקדמות.
קרא עוד...

ד"ר בני פיינר

רותם סול


רותם סול היא פזיוטרפיסטית מוסמכת , מתמחה בתחום שיקום רצפת האגן מדריכת פילאטיס וכושר גופני ומדריכת הכנה ללידה.
קרא עוד...


ד"ר בני פיינר

גילי פז


דיאטנית קלינית, מטפלת באנדומטריוזיס, התנהגויות אכילה ואכילה קשובה בגישת שפת האכילה.
קרא עוד...