ניתוח כריתת חצוצרות (Salpingectomy)

ניתוח לכריתת חצוצרה או חצוצרות הוא ניתוח שכיח ופשוט יחסית ומבוצע בנשים רבות יחסית. מידע ראשוני זה מוגש לך על מנת לתת מענה לשאלות ותשובות שאיגדנו עבורך ועבור מטופלות רבות העומדות לפני ואחרי ניתוח כריתת חצוצרות:

מהו ניתוח כריתת חצוצרות? באילו תסמינים הוא מטפל? איך הוא מתבצע? למי הוא מתאים? מהן הגישות הניתוחיות המקובלות ומהן טכנולוגיות הניתוח החדישות לכריתת חצוצרות? מיהם המומחים המובילים המבצעים את הניתוחים?
ואם נדרשת לניתוח כזה – מהן הזכויות שלך מול ביטוחי הבריאות העומדים לרשותך?
על כל אלה במאמר שלפניך.

הצוות המקצועי בנגה מדיקל עומד לרשותך למידע נוסף, חשיבה והתייעצות, בכל עניין ובכל שלב של הטיפול בבעיה הגינקולוגית, עד להחלמה. גישתנו ערכית, ייחודית ובלתי מתפשרת. אנו רואים רפואה נכונה ומקצועית בתפיסה הוליסטית המשלבת ראייה כוללת של המטופלת וצרכיה, לצד המטפל הנכון שיעמוד לצידה לאורך המסע הטיפולי .

התקשרי עכשיו למידע נוסף או לקביעת תור: 072-3728084 


באילו מקרים יש לבצע ניתוח לכריתת החצוצרות ולמי הוא מיועד ?ניתוח כריתת חצוצרות - למי זה מיועד? | נגה מדיקל - המרכז לכירורגיה גינקולוגית מתקדמת

להלן מספר מצבים שבהם יש לשקול ניתוח לכריתת חצוצרות:
• כריתת חצוצרות מבוצעת בנשים הסובלות מאי פריון עקב הפרעה מכאנית על רקע חסימה של החלק החיצוני של החצוצרה וכתוצאה מכך מצטברים נוזלים בתוכה (הידרוסלפינקס). מצב זה פוגע לא רק ביכולת להרות באופן טבעי אלא כאשר מצטבר נוזל בחצוצרה הוא מפריע גם ליכולת להרות בעזרת טיפולי פריון. אי לכך, לעיתים תכופות במצבים אלו יהיה צורך בכריתת החצוצרה או החצוצרות הפגומות בכדי לשפר את סיכויי טיפולי הפריון.
• טיפול בהריון חוץ רחמי חצוצרתי כאשר הנזק שנגרם לחצוצרה על ידי ההיריון הוא גדול ואינו מאפשר השארתה.
• במקרים של זיהומי אגן חוזרים (PID) משמשות החצוצרות ברוב המקרים כמקור לזיהום ולכן במקרים אלו קיימת הוראה להסרתן
• כריתה מניעתית – בקרב נשים צעירות אשר נמצאו בסיכון גבוה לחלות בסרטן שחלות עקב נטייה גנטית מוכחת (נשאיות של מוטציה בגן BRCA) או היסטוריה משפחתית של המחלה. ההמלצה הרפואית המקובלת כיום למניעת סרטן שחלות ושד ממקור גנטי או משפחתי היא הסרה של השחלות והחצוצרות ביחד, אולם כאמור בנשים צעירות יחסית המעוניינות לשמור עדיין על התפקוד ההורמונלי של השחלות ניתן לשקול בשלב ראשון הסרה מונעת רק של החצוצרות ובגיל מתקדם יותר הסרה גם של השחלות.

החלמה ואשפוז-

ניתוח להסרת החצוצרות | נגה מדיקל - המרכז לכירורגיה גינקולוגית מתקדמת

• ניתוח לפרוסקופיה לכריתת חצוצרה הינו לרוב ניתוח קצר וכרוך בזמן החלמה קצר יחסית, תופעות לוואי וסיבוכים המתרחשים לעיתים רחוקות בלבד תוך פגיעה מינימאלית באברים סמוכים ובתפקוד התקין של הגוף. חשוב לדעת כי לכריתת החצוצרות אין השפעה על התפקוד ההורמונאלי והפריוני של השחלה.
חשוב לבחור מנתח מנוסה על מנת להשיג תוצאות מיטביות בהליך. רוב הנשים תשתחררנה לביתן באותו יום של הניתוח או לכל היותר למחרת ותוכלנה לחזור לשגרה מלאה לאחר מס' ימים עד שבועיים.
 

מהלך ואופן ביצוע הניתוח הניתוח-

הניתוח לכריתת חצוצרות בגישה לפרוסקופית מבוצע בהרדמה מלאה. במהלך הניתוח מוחדרת אל הבטן מצלמה זעירה ומוחדרים בנוסף כלי ניתוח זעירים אשר מאפשרים ביצוע של כריתת החצוצרה. החצוצרה מנותקת מהאיברים וכלי הדם הסמוכים אליה ומוצאת דרך החתך הקטן שבוצע בדופן הבטן ודרכו הוחדרו הצינורות מלכתחילה.

 

 

אנג׳לינה ג׳ולי-

השחקנית אנג'לינה ג'ולי הודיעה במרץ 2015, באמצעות מאמר בניו-יורק-טיימס' שביצעה ניתוח כריתת חצוצרות-שחלות. אנג'לינה ג'ולי עברה ניתוח כריתת שחלות מניעתי.

מנתחים ומטפלים מובילים בנגה מדיקל-

נגה מדיקל, מרכז מצוינות בכירורגיה גינקולוגית המאגד לתוכו מומחים מובילים בקשת רחבה של תחומי טיפול מעולם רפואת הנשים. את המרכז בנינו, רופאים, מטפלים ומנהלים מעולם הרפואה והבריאות מתוך ניסיון אישי ומקצועי שלנו ושל המטופלות שלנו ולאור הצורך בבית אחד הנותן מענה כולל לנשים הסובלות מבעיות מורכבות בגינקולוגיה. חרתנו על דגלנו מתן מענה שלם, מקיף ומקצועי ביותר לנשים בשלל גילאים. צוות המומחים של נגה מדיקל מורכב מרופאים מובילים בתחומי רפואת נשים, כולם מנהלי מחלקות ויחידות בבתי חולים מובילים בישראל המביאים עמם ידע וניסיון עשיר, ואת חזית קדמת הרפואה הגינקולוגית.

רופאים מומחים בנגה מדיקל המבצעים ניתוחים לפרוסקופיים-

פרופ' מוטי פנסקי-

מומחה ברפואת נשים, כירורגיה גניקולוגית וכירורגיה זעיר פולשנית (לפרוסקופיה, היסטרוסקופיה ורובוטיקה) מנהל מחלקת נשים ויולדות בבית חולים אסותא אשדוד. מנתח בכיר בבתי החולים אסותא והרצליה מדיקל סנטר.

דר' יובל קאופמן-

מומחה בגינקולוגיה עם מומחיות על בכירורגיה לפרוסקופית מתקדמת והיסטרוסקופיות מנהל המרכז הרב תחומי לטיפול באנדומטריוזיס ואחראי על היחידה לכירורגיה זעיר פולשנית, מרכז רפואי כרמל.

דר' בני פיינר- מומחה ברפואת נשים, אורוגניקולוגיה וכירורגיה משקמת לרצפת האגן מנהל היחידה לאורוגניקולוגיה במרכז הרפואי הלל יפה. מנתח בכיר בבתי החולים אסותא והרצליה מדיקל סנטר.

דר אושרי בראל

דר' אושרי בראל- מנהל היחידה הגינקולוגית בחטיבת הנשים והמיילדות בבית החולים הציבורי אסותא אשדוד. בעל נסיון רב בכירורגיה גינקולוגית, בניתוחים לפרוסקופים ובפעולות היסטרוסקופיות ועוסק במחקר בתחומי אנדומטריוזיס, כירורגיה לפרוסקופית וניתוחי חלל הרחם.

phone-header-iconליצירת קשר התקשרי עכשיו: 072-3728084

 

את לא לבד
לרשות מטופלותינו עומד צוות האמון על סיוע וליווי במערך ההחזרים והביטוחים ומימון הניתוח
התקשרי עכשיו בכל שאלה 072-3728084